Origami Örnekleri ile Kendi Dekoratif Ürünlerinizi Tasarlayın

Bir tür kağıt katlama sanatı olarak bilinen, Japonca’da ”Ori” (katlama) ve ”Gami” (kağıt) kelimelerinin birleşiminden meydana gelen origami, yaratıcılık ve el becerisi ile çok geliştirilebilecek bir hobi türüdür. Origami ile ev içerisinde dahi kullanılabilecek çok farklı ve yaratıcı dekoratif ürünler üretilebilmektedir. İster hobi amaçlı ister gerçekten kullanım için olsun, herkes bu örnekleri inceleyerek kolayca origami örnekleri geliştirebilir ve örneklerden yola çıkarak farklı ürünler de tasarlayabilir.

Renkli kağıtlar, makaslar ve buna benzer malzemeler ile çok az bir maliyet ile çok farklı ve kullanışlı kağıt ürünleri yapılabilecektir. Origami örnekleri ve yapımı her yaştan hobi sever bireyin yapabileceği ve çok keyif veren bir etkinliktir. İstenilen her yerde bu ürünler süsleme detayı olarak kullanılabilir. Kağıtlara boyut kazandırmak, renkleri kullanmak ve parçaları birleştirmek hiç de zor olmayacak. Origami örnekleri ve yapımı konusunda bu örneklerden yola çıkarak daha da geliştirebilir ve kendi ürünlerinizi yeniden tasarlayabilirsiniz. Kağıtların boyutlarını değiştirerek tasarımları büyütebilir ya da daha küçük hale getirebilirsiniz.

1. Kağıtlardan Çiçek Yapma Sanatı

Renkli kağıtları resimlerde görülen adımlara göre kare ve üçgen şeklinde katladıktan sonra, katlı olan kısımda ataç kullanarak parçaları bir araya getirebilir ve çiçek motifi oluşturabilirsiniz.

2. Yılbaşı Ağaçları Yapma Zamanı

Minik yılbaşı ağaçları için bu şekilde küçük kare kağıtları sırası ile katlamaya başlayın. Katlamalar üst üste gelecek şekilde devam etmelidir.

3. 3 Boyutlu Duvar Süsleri

Kağıtların katlama izlerinden kesilip birbirleri ile yapıştırılması sonucu yapılabilecek bu 3 boyutlu duvar süsü oldukça kullanışlı olacaktır.

Diğer Origami Örnekleri ve Yapımları için Galerimizi Ziyaret Edin!

Origami örnekleri ve yapımı ile herkes çok daha az maliyet ile kendi ev ve ofis dekorasyonunda kullanabileceği ürünler tasarlayabilir. Renkli kağıtlar ile yapılabilecek daha birçok origami örneği de kolaylıkla bulunacaktır. Yaratıcılıkla herkes kendi origami sanatını dahi gerçekleştirebilirler. Özellikle tavan ve duvar süslemeleri olarak kullanılabilen bu tasarımlar, çocuk oyuncakları olarak da değerlendirilebilir.