Penye İpten Kare Sepet Yapımı Örnekleri

Sepetler evlerimizin, ofislerimizin ve diğer birçok alanın vazgeçilmez depolama ürünlerinden birisi. Klasik depolama ürünlerine göre daha modern oldukları için de, dekorasyon uygulaması açısından da fayda sağlar. Peki bu sepetleri penye iplerden örmenizi önersek ne düşünürdünüz? Örneklerde de göreceğiniz üzere, bu sepetler hem ihtiyacınızı karşılayacak hem de kullanacağınız her alanda doğal bir şıklık sağlayacaktır. Penye sepetlerde kare şeklini uygulamanızı öneriyoruz. Kullanım kolaylığı ve şıklık açısından kare kutular oldukça fayda gösterecektir. Kare sepetler için farklı renklerde ve kalınlıklarda penye ipler kullanabilirsiniz. Malzemelerinizi temin ettikten sonra kolayca işlemelere başlayabilirsiniz. Kutu üzerinde dilediğiniz süslemeleri yaparak ürünlerinizi kişiselleştirebilirsiniz. Sevdiklerinize bu ürünlerden hazırlayarak hediyeler de sunabilirsiniz. Bu tarz farklı ve özgün ürünler tasarlayarak satışını sağlayan ve gelir elde eden insanlardan birisi de siz olabilirsiniz. Penye iplerden kare sepetler hazırlamanın hiç de zor olmadığını bu örnekleri inceleyerek keşfedebilirsiniz. İlk kez deneyecek olsanız da kısa sürede öğrenecek ve kendinizi kare penye sepetlerin yapımında geliştirebileceksiniz. Diğer sepet ürünlerine göre malzemesi açısından daha doğal ve sağlıklı olması nedeniyle, kare penye sepetler çocuk odaları için de ideal bir seçimdir. Ayrıca renk seçimi konusunda daha çok alternatif sağlamaktadır. Kare penye sepetlerinizi uyguladıkça ne kadar kullanışlı olduğunu hemen fark edeceksiniz.

1. Dikkat Çekici Süslemeler Tercih Edin

Şık bir kare penye kutu elde etmek için, örnekteki gibi gösterişli boncuklar ve süsleme malzemeleri kullanabilirsiniz.

2. Sevimli Penye Kare Sepetler

Farklı figürleri kullanabileceğiniz ve görseldeki gibi uygulamalar yapabileceğiniz penye kare sepetler, kullanılacak her mekana çok yakışacaktır.

3. Sepetlerinizi Kalpler ile Süsleyin

Klasik penye iplerden yapılacak kare sepetlerinizi, kalp desenleri ile süsleyerek daha keyifli bir model elde edebilirsiniz.

4. Kalp Desenli Kare Sepet Örnekleri İçin Bir Alternatif Daha

Genç kızların özellikle çok beğeneceği kalp desenli kare penye sepetler, dekorasyon açısından da çok renkli bir görünüm sağlayacaktır.

5. Diğer Aksesuarlar ile Uyumu Yakalayın

Renkli ve modern aksesuarlarınızın yanında bulunacak kare penye sepetlerinizi, bu ürünlere uyumlu şekilde uygulayabilirsiniz.

6. Takım Penye Sepetler İçin Alternatif

Banyo ve çalışma masalarında kullanıma uygun bir örnek. Küçük ebatlarda bir kare penye sepet yapacaksanız, yanına dairesel bir kalemlik de örebilirsiniz.

7. Büyük Örgü Teknikleri İçin Bir Detay

Daha büyük örgülerle büyük bir kare penye sepet ihtiyacımız varsa, kolayca örebilmemiz açısından bu detay örneği faydalı olabilir.

8. Uyumlu Renklerle Birçok Sepet Bir Arada

Tek renkten hiçbir süsleme kullanmayarak tasarlayacağınız penye sepetlerinizi, alternatifleri ile çoğaltarak kısa sürede birçok sepete sahip olabilirsiniz.

9. Farklı Desenler ve Farklı Detaylar

İstediğiniz amaçlarda kullanacağınız kare sepetlerinizi sadece örmekle bitirmeyin ve beğendiğiniz desenlerle mutlaka süsleyin.

10. Taşıması Kolay Kare Penye Sepetler

Penye sepetlerinizi sürekli yanınızda taşımanız gereken durumlar olabilir. Piknik gibi aktiviteler için de gerektiğini düşünürsek, penye kare sepetleriniz için şık askılar ve bağcıklar da tasarlamayı ihmal etmeyin.

11. Dantel Şıklığını Sepetlerinize Taşıyın

Penye iplerden yapacağınız kare sepetleriniz için dantel kurdeleler kullanabilirsiniz. Klasik tarzda detaylar içeren dekorasyonlarınıza çok yakışacaktır.

12. Takım Oluşturmak İçin Bir Alternatif

Kare penye sepetler ile sınırlı kalmak istemeyenler için, farklı boyut ve şekillerde yapılacak diğer penye sepetleri de uygulamak ve aynı süsleme ürünleri ile detaylandırarak uyumlu hale getirmek mümkün olacaktır.

13. Puantiyeli Kurdelelerle Yapılan Bir Sepet

Klasik renklerle oluşturulan kare penye sepet üzerine dikilen bu tarz bir kurdele, ürünü tamamen değiştirmeye yetebilir. Uygulaması da oldukça kolay olacaktır.

14. Çapraz Desenlerle Süslenen Bir Örnek

Herhangi bir süsleme ürünü eklemeden, sadece penye ip örgüsü ile devam ederek çapraz desenler kullanabilir, penye sepetlerinize bu şekilde de hareketlilik katabilirsiniz.

15. Farklı Şekillerdeki Penye Sepetler Bir Arada

Kare penye sepetlerinizle takım olabilecek başka sepetler de yapmak isterseniz, dairesel formlar da kolayca yapılabilir ve işinize yarayabilir.

16. Bebek ve Çocuk Odalarına Özel Bir Model

Penye kutu modellerini nasıl süslerseniz, o şekilde kullanım alanı da kendiliğinden belirlenebilir. Bebek ve çocuk odalarına çok yakışacak bu örnek de süslemesi ile mekana şıklık katacaktır.

Penye ip malzemesi ile yapabileceğiniz çok farklı ürünler bulunmaktadır. Sepet tasarımları da sizlere çok özgün ve farklı bir çalışma olarak gelecektir. Hem işinize yaraması hem de görünümünün şıklığı ve doğallığı açısından siz de yaptıkça daha çok seveceksiniz. Penye iplerle yapılan sepetlerinizi banyolarda, odalarınızda, eşya depolamada ve mutfaklarda da kullanabilirsiniz. Doğal bir malzeme olması ve hafifliği sayesinde de rahat bir kullanım oluşturacaktır. Penye iplerin farklı kalınlıklarda ve renklerde olan alternatiflerini de mutlaka keşfedin. Süsleme açısından aklınıza gelebilecek her ürün sepetler için uygun olacaktır.

Kare sepetlerinizi yaparken nasıl kullanabileceğinizi de düşünmeye başlayabilirsiniz. İsterseniz atölyeniz içerisinde bu tarz ürünler yaparken kullandığınız malzemeleri depolamak için de tercih edebilirsiniz. Banyo ve mutfaklarda depolama amaçlı kullanılırken, genç kız odalarında da bakım ürünlerini toplamak için çok fayda sağlayacaktır. Aynı şekilde bebek ve çocuk odalarında oyuncakları toplamak için de kare penye sepetler bulundurabilirsiniz. Plastik malzemeye göre de daha sağlıklı bir seçenek olması açısından anne ve babaların gönül rahatlığı ile tercih edeceği bir modeldir.