Pratik Adımlarla Kalemlik Yapımı Örnekleri

Ev ve iş yerlerinde kullanılmak üzere alınan kalemlikleri kendi hayal gücünüzle yapmak, yaratıcılığınızı devreye sokarak tasarlamak ister misiniz? Farklı boyutlarda ve miktarlarda, ihtiyaç duyduğunuz kadar kalemlik üretebilirsiniz. Hazır ürünler yerine daha iyisini yaparım diyorsanız ve elinizdeki malzemeleri değerlendirmeyi düşünüyorsanız, bu örnekler tam size göre. Örnekleri aynı şekilde uygulayabileceğiniz gibi, değiştirerek ve yorumlayarak da değerlendirebilirsiniz. Oldukça kolay ve pratik adımlar ile kendi kalemliğinizi tasarlamak hiç de zor olmayacak. Kalemlik yapımı için evde bulunan süsleme malzemelerini ve hiç kullanılmayan kutu gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

Boş zamanlarınızı bu örneklere ayırarak daha verimli bir şekilde günü geçirmeniz mümkün. Çocuklarınız için de onların çalışma masalarında kullanabilecekleri renkli kalemlikler tasarlamayı ihmal etmeyin. Ofislerde de daha renkli ve hareketli bir çalışma alanı yaratmak için kendi kalemliklerinizi kolayca yenileyebilir veya yeni baştan tasarlayabilirsiniz. Farklı malzemeler ile siz de sınırları zorlayın ve farklı kalemlikler elde edin. Hazır olarak satılan klasik kalemliklerden sıkılanlar, kendi kalemliklerini keyifle tasarlayacaktır. Okullarda da çocuklar için bu tarz el işi derslerinde kendi kalemliklerini tasarlamaları istenir. Kullanabilecekleri ürünleri yapmaları onlar açısından faydalı olacaktır.

1. Konserve Kutuları Birleştirin

Çoklu bir ürün elde etmek isteyenler, kutu şeklinde olan konserveleri birbirine yapıştırıp kaplayarak kullanabilirler. Kalemleri çok fazla olan çocuklar için ideal bir ürün. Metal konserveler, malzeme açısından oldukça dayanıklı ve işlemeye de uygundur.

2. Kalemlik Seti Yapmak İçin Bir Örnek

Farklı boyutlarda bulunan halka şeklindeki kutuları, ahşap bir zemin üzerine sabitledikten sonra istediğiniz malzemeler ile kaplayarak bir takım oluşturabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan ton balığı kutularına kadar farklı alternatifler üretmek mümkün.

Her masada mutlaka bulunması gereken kalemlik ürünü, hazır almak yerine yaratıcılığınız sayesinde daha özgün bir şekilde temin edilebilir. Evdeki birçok malzemeyi geri dönüşüm mantığı sayesinde değerlendirebilir ve kendi kalemliğinizi keyifle tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde kalemlik ürünler elde ederek satışını dahi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz sevdikleriniz için de hediye olmak üzere onların beğenisini kazanacak kalemlikler tasarlayabilirsiniz. Kalemlikleri kim kullanacaksa, onun beğenilerine hitap eden detaylar ile tamamlanabilir.