Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Renk Kombinasyonları İçin Muhteşem Fikirler

blank

Şıklığımıza ve uyumumuza her daim özen göstermeye çalışıyoruz, kıyafetlerimizin kombinasyonunda ilk baktığımız şey belki de renk uyumu. Ayakkabı ve çantamızda da renk uyumu olmazsa olmaz. Peki, evlerimizdeki renk uyumu nasıl olmalı? Galerimizdeki farklı renk uyumu seçenekleri ile düzenlenen odalar size bu konuda ilham verecektir. Bakalım siz hangisini tercih edeceksiniz.

Turkuaz-Krem

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-1

Turkuaz renkli perdeler, karyola ve yatak önü sediri ve tüm bunların krem rengin tonlarındaki fonlar ile kombini gerçekten şahane duruyor. Renklerin yoğunluğu odaya öyle güzel dağıtılmış ki odanın göz yorması ihtimal dışı kalıyor.

Kahverengi-Gri-Krem

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-2

İşte mükemmel bir uyum daha! Seçilen parçalar ve seçilen objeler o kadar uyumlu duruyor ki. Kombinlenmesi zor renklerin en uyumlu tonlarının seçimi gerçekten işe yaramış.

Gri-Mavi-Turuncu

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-3

Bu hoş yemek odası tasarımı hepimizin hoşuna gidecek gibi duruyor. Eşyaların şıklığına kullanılan renk tonlarının eşliği ile oda içinden çıkmak istemeyeceğimiz bir alan haline dönüştürülmüş.

Yeşil-Beyaz-Sarı

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-4

Rahat bir uyku uyunabilecek, konfor dolu anlar geçirebilecek bir oda Kombinlenmesi zor olan sarı ve yeşil renk ile dekore edilmiş. Başarısı ise su götürmez bir gerçek olarak duruyor
karşımızda. Beyaz renk dokunuşları odayı oldukça ferahlatmış.

Yeşil-Beyaz-Kahverengi

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-5

Böyle bir mutfakta yemek pişirmek çok zevkli olmalı, yeşilin mükemmel pastel ve yumuşak bir tonu hâkimiyetinde küçük kahverengi hatta tuğla rengi dokunuşlar ile gerçekleştirilmiş tasarım.
Beyaz ise geçiş rengi olarak oldukça muazzam bir seçim olmuş.

Gri-Kahverengi

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-6

Doğru tonlarda kullanılan bu iki zor renk mükemmel bir birlikteliğe neden olmuş. Perdelerin, duvarın ve diğer her şeyin uyumu tam anlamıyla sağlanmış.

Gri-Yeşil-Pembe

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-7

Fon rengi olarak kullanılan çok açık bir gri – kırık beyaz- üzerine yeşil ve pembenin farklı tonlarının küçük dokunuşları ile tamamlanan bu mutfakta gerçekten ilham verici görünüyor.

Mavi-Beyaz-Rengârenk

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-8

Renkleri seviyorsanız, bu tasarım tam size göre. Mavi dolaplar, beyaz tezgâh ve rengârenk bir duvar cıvıl cıvıl bir odaya sahip olmak isteyenlerin tercihleri arasına girebilir.

Kahverengi-Pembe-Yeşil

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-9

Çokça bir arada duyamayacağımız renklerin oluşturduğu bu kombinasyon oldukça dikkat çekici. Yeşilin çok açık bir tonu, pastel bir pembe kahverenginin asaleti ile birleşince ortaya ilham verici bir görüntü çıkmış.

Sarı-Turuncu-Yeşil-Krem

renk-kombinasyonlari-icin-muhtesem-fikirler-10

Bu dört rengin birleşiminin mükemmelliği için söylenebilecek fazla söz yok. Her şey ortada, birbirine bu kadar yakışan renkleri siz de deneyin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir