Bizimle iletişime geçin

Blog

Salonunuzun Asil Görünmesini Sağlayacak Kadife Kanepeler

blank

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ev dekorasyonu fikirlerinden biri de kadife trendi. Evinizde kadife kullanmanın birçok farklı yolu mevcut ve bu yollardan biri de salonunuza kadife bir kanepe eklemek. Kadife kanepeler salonunuzun daha asil ve daha lüks görünmesini sağlayabilir, eğer bu tarz bir stil istiyorsanız hiç tereddüt etmeden salonunuza kadife bir kanepe eklemelisiniz.

kadife-kanepeler-1

Kadife oldukça yumuşak bir yapıya sahip olan asil bir materyal, bunu daha dokunmadan anlayabilirsiniz. Kadife eski asillerin kıyafetlerinde ve aynı zamanda evlerindeki mobilyalarda da kullandığı bir materyaldir. Evinize kadife bir eşya ekleyerek, bu kanepe gibi büyük bir parça ya da ufak bir detay da olabilir, evinizin çok daha şık ve zarif bir yer haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Şık tasarımların vazgeçilmez durağı olmasının yanında kadife aynı zamanda minimalist ve modern bir alana da uyum sağlayacaktır. Aşağıda sizin için kadife kanepelerin kullanıldığı birkaç salon fotoğrafı edindik, bu dekorasyonlardan siz de kendi evinizin dekorasyonu için ilham alabilirsiniz. Haydi bir göz atın ve en çok hangisini beğendiğinize karar verin.

Kadife Kanepeli Salonlar

Kadife kanepeler birçok farklı stil ve renk seçeneğine sahiptir. Koyu renkler genellikle daha fazla tercih edilir. Temizleme söz konusu olduğunda kadife özel bir ilgi ister. Uzmanlar kendiniz temizlemektense bir uzmanın ellerine bırakmanız gerektiğini savunmakta ama yine de temizliği kendiniz yapmanız ve paranızı cebinizde tutmanız için birçok yöntem de mevcut. Örneğin kadifeyi temizlemenin yollarından biri limon suyu ve karbonattır. Öncelikle kanepenizi yumuşak fırçalı bir elektrik süpürgesiyle süpürmelisiniz. Sonrasında iki yemek kaşığı karbonat ile limon suyunu bir kasede karıştırmalısınız ve köpürene kadar işleme devam etmelisiniz. Sonrasında köpüğü bir bez yardımıyla alıp silmelisiniz. Yuvarlak hareketler yerine tek seferlik düz ve kuvvetli hareketlerle işlemi tamamlamalısınız ve tamamen kuruyana kadar 3-5 saat kadar beklemelisiniz.

Kanepeler salonların odak noktasıdır bu yüzden de dikkat çekici ve güzel bir kanepe tercih etmelisiniz. Eğer deri yerine kadife bir kanepe tercih ederseniz yanlış bir seçim yapmış olmazsınız. Siz de evinizde kadife bir kanepe kullanmayı düşünüyor musunuz? Yukarıdaki fotoğraflardan ilginizi en çok çeken hangisi oldu? Yorumlar kısmından fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz! Okuduğunuz için teşekkür ederiz ve evinizin dekorasyonu için yeni ve ilginç fikirleri kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir