Şık bir Ev için 13 Kendin Yap Cam Şişe Süsleme Fikirleri

Kendin yap tasarımları arasında cam şişeler ile birbirinden farklı ve harika görünümlere sahip sonuçlara erişmeniz mümkün olabilir. Üstelik bunun için herhangi bir gereksiz ücret ödeme derdi ya da bulunması zor malzemelerle uğraşma gibi çeşitli sıkıntılara da asla maruz kalmamış olacaksınız…

Bilindiği üzere dekoratif fikirler açısından son zamanlarda cam şişe başta olmak üzere birbirinden farklı yan ürünleri tekrardan değerlendirip eviniz ya da işyerleriniz için kullanılabilirliğe uygun bir yapıya dönüştürebilirsiniz. Bu yapısal düzen dahilinde biz de sizler için güzel bir cam işe üzerinden ne şekilde tasarımlar çıkarabileceğinize dair başlıklar halinde örnekler vererek ilerlemek istiyoruz.

1 Hasır iplerle şişenize değer katın

Son zamanlarda nalbur ve tuhafiyerlerde her türlü kalınlıkla bulma şansına ulaşacağınız keten – hasır ipler ile, şişenize güzel bir kendin yap ürünü oluşturabilirsiniz. Bunun için renkli bir şişe, slikon yapıştırıcı, ip ve biraz da sizlerin estetik gücünüzün uyumlu ilerlemesi yetecektir.

2.Karton kaplama ile estetik görünümlü cam şişeler

Kendin yap tasarımları aşamalarında cam şişelerin sizlere sunacağı detaylar gerçekten de inkar edilemez derecelerde geniş olacak. Siz güzel bir karton ile şişenizin etrafını sarıp sarmalar, küçük el dişi tasarımlarıyla da ortaya gece lambası ya da kenar süsü gibi güzel tasarımlar çıkarabilirsiniz.

3.Merdiven basamaklarınız ve köşeleriniz artık çok daha muhteşem olacak

Cam şişe tasarımlarında az önce de belirtmiş olduğumuz gibi keten ip ile şişenize tasarım havası oluşturmanız ortaya güzel sonuçlar çıkarabilir. Ki bu noktada şişelerin içerisine de özel dokunuşlarla birkaç dekoratif detay (çiçek vb) eklerseniz, merdiven basamak köşeleri ya da farklı yerde estetik açıdan güzel sonuçlara erişebilirsiniz.

4.Şişelerinizin içini çiçek ve su ile doldurun

Aslına bakacak olursak bu yöntem hanımların en fazla sevdiği tasarım modellerinden birisi olmaktadır. Burada yapay gül, çiçek ve benzeri türden ürünlerin içini çiçekle doldurduktan sonra, su takviyesinde de buunarak ortaya gerçekten de güzel bir süs detaycılığı çıkarabilirsiniz. Ki bazı hanımlar bu tasarım plastik şişelerle de gerçekleştirmeyi denemektedir.

5. Akrilik boyalar cam şişenizi şenlendirsin

Kırtasiyelerden en fazla 5 TL’ye alacağınız küçük bir akrilik boya ile cam şişelerinizi renkli ve özel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için estetik fırça darbelerini de detaylı bir şekilde kullanmanız da işinizi daha başarılı kılacaktır tabii ki…

6.Üzüm bağları şişelerine aktarılsın

Cam şişe tasarım sanatlarında belki de en zor olan aşamalardan birisidir ama ortaya çıktığında resimde de görmüş olduğunuz üzere eviniz için değer kat sayısı çok yüksek bir dekoratif eşya kazanma olasılığınız vardır.

7. Simli boyalarla cam şişe süsleme sanatı

Simli ve rengarenk boyalar, biraz el işi kağıtları ile cam şişelerinizi normalinden çok daha özel bir konuma taşıma şansı bulabilirsiniz. Bu sebepten dolayı da etkili adımları bu sayede atabilir, kendiniz için çiçekli böcekli özel bir cam şişe oluşturabilirsiniz.

8. El işi çalışmalarınızı cam şişe tasarımlarıyla birleştirin

El işi olarak işlediğiniz özel tasarımları cam şişelerin üzerine de aktardığını zaman, ortaya gerçekten de güzel sonuçlar çıkacaktır. Gördüğünüz üzere tığ işi estetik ve naif tasarımlar, cam işe süsleme konusunda etkili bir yer elde etmiş olacaktır.

9.Resimdeki hünerlerinizi şişelere aktarın

Şişe boyaması yapmak zordur ama bu zahmete katlandığınız müddetçe de ortaya çıkan sonuçlar her zaman memnun edici bir yapıda ilerler. Bu noktada da beyaz zeminli bir adet cam şişeye fırça darbeleri eşliğinde harika etkileşimler kazandırabilirsiniz. Hatta bu şişleri mumluk olarak değerlendirme şanısınız da olacaktır.

10. Mutfak tezgahlarına hoş süslemeler

Sizler mutfak tezgahlarının kenar kısımlarını da oldukça güzel cam şişçe süslemeleri ile harika bir konuma eriştirme şansı bulabilirsiniz.

11.Cam şişelerden şamdan yapımı

Şişelerinizi güzel bir şamdan mumluğuna dönüştürmeniz de mümkün olabilir. Her açıdan bunu değerlendirebilir ve bahsetmiş olduğumuz fikirler üzerinden de ilerletebilirsiniz.

12.Cam kavanozlarınız da renklensin

Cam şişlerin yanı sıra cam boyamayı küçük çaplı kavanozlara da uygulayabilirsiniz. Bu sayede de ortaya tasarım konusunda hoş sonuçlar da çıkabilecektir.

13. Naif ve şık şişe tasarımları

Tüm bu tarz şişe tasarımları dahilinde de hem şişeler hem de kavanozlarınıza sağlam süslemelerle hayat verebilirsiniz.

Üstelik bahsetmiş olduğumuz tüm cam şişe süsleme örneklerini de kendin yap tasarımları ile bütünleştirmek sizlere çok iyi gelecektir.