Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Şık bir Ev için 13 Kendin Yap Cam Şişe Süsleme Fikirleri

26.10.2017
25.033
Şık bir Ev için 13 Kendin Yap Cam Şişe Süsleme Fikirleri

Kendin yap tasarımları arasında cam şişeler ile birbirinden farklı ve harika görünümlere sahip sonuçlara erişmeniz mümkün olabilir. Üstelik bunun için herhangi bir gereksiz ücret ödeme derdi ya da bulunması zor malzemelerle uğraşma gibi çeşitli sıkıntılara da asla maruz kalmamış olacaksınız…

Bilindiği üzere dekoratif fikirler açısından son zamanlarda cam şişe başta olmak üzere birbirinden farklı yan ürünleri tekrardan değerlendirip eviniz ya da işyerleriniz için kullanılabilirliğe uygun bir yapıya dönüştürebilirsiniz. Bu yapısal düzen dahilinde biz de sizler için güzel bir cam işe üzerinden ne şekilde tasarımlar çıkarabileceğinize dair başlıklar halinde örnekler vererek ilerlemek istiyoruz.

1 Hasır iplerle şişenize değer katın

Son zamanlarda nalbur ve tuhafiyerlerde her türlü kalınlıkla bulma şansına ulaşacağınız keten – hasır ipler ile, şişenize güzel bir kendin yap ürünü oluşturabilirsiniz. Bunun için renkli bir şişe, slikon yapıştırıcı, ip ve biraz da sizlerin estetik gücünüzün uyumlu ilerlemesi yetecektir.

2.Karton kaplama ile estetik görünümlü cam şişeler

Kendin yap tasarımları aşamalarında cam şişelerin sizlere sunacağı detaylar gerçekten de inkar edilemez derecelerde geniş olacak. Siz güzel bir karton ile şişenizin etrafını sarıp sarmalar, küçük el dişi tasarımlarıyla da ortaya gece lambası ya da kenar süsü gibi güzel tasarımlar çıkarabilirsiniz.

3.Merdiven basamaklarınız ve köşeleriniz artık çok daha muhteşem olacak

Cam şişe tasarımlarında az önce de belirtmiş olduğumuz gibi keten ip ile şişenize tasarım havası oluşturmanız ortaya güzel sonuçlar çıkarabilir. Ki bu noktada şişelerin içerisine de özel dokunuşlarla birkaç dekoratif detay (çiçek vb) eklerseniz, merdiven basamak köşeleri ya da farklı yerde estetik açıdan güzel sonuçlara erişebilirsiniz.

4.Şişelerinizin içini çiçek ve su ile doldurun

Aslına bakacak olursak bu yöntem hanımların en fazla sevdiği tasarım modellerinden birisi olmaktadır. Burada yapay gül, çiçek ve benzeri türden ürünlerin içini çiçekle doldurduktan sonra, su takviyesinde de buunarak ortaya gerçekten de güzel bir süs detaycılığı çıkarabilirsiniz. Ki bazı hanımlar bu tasarım plastik şişelerle de gerçekleştirmeyi denemektedir.

5. Akrilik boyalar cam şişenizi şenlendirsin

Kırtasiyelerden en fazla 5 TL’ye alacağınız küçük bir akrilik boya ile cam şişelerinizi renkli ve özel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için estetik fırça darbelerini de detaylı bir şekilde kullanmanız da işinizi daha başarılı kılacaktır tabii ki…

geri1 of 5
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image