Tuvalet Kağıdı Ruloları Kullanarak Yapabileceğiniz 22 Tasarım

Yüksek ihtimalle, üzerindeki tuvalet kağıdı bittiği zaman kartondan olan rulo kısım kendisini olabilecek en hızlı şekilde çöp kutusunda bulacaktır.

Ama tuvalet kağıdı rulolarını evinizdeki herkesin şikayetçi olduğu küçük problemleri düzenlemek ve artistik çözümler oluşturmak için kullanabileceğiniz oldukça yaratıcı şekiller de mevcut. Bu karton ruloları kullanmanın en harika yanı ise sürekli olarak elinizin altında olacak bir malzeme olduğu için, yaratıcılığınızı sürekli canlı tutacak olması. Ama tabii ki bir noktada misafirlerinize neden evinizin her köşesinde tuvalet kağıdı rulosu olduğunu da açıklamak zorunda kalabilirsiniz.

#1-Küçük ve narin hediyeler için bir kutu.

Ruloları alın, seçtiğiniz renkte bir akrilik boya kullanarak boyayın. İki ucun da kenarlarını içe doğru bükün. Tatlı bir kutu oluşturabilmek için bir de kurdele ekleyin.

#2-Tohum başlatıcılar

Bahçenize ekim yapmak için havaların ısınmasını beklemek zorunda değilsiniz. Cam bir tepsi alın, ruloları kesin ve iç kısımlarını toprak ve tohum ile doldurun. Herbir rulonun üzerine içerisine hangi tohumdan koyduğunuzu yazmayı unutmayın. Bolca güneş ışığı alabilecekleri, cama yakın bir alana yerleştirin.

#3-Minik pinyatalar

Biraz kağıt, yapıştırıcı ve bir makas kullanarak oldukça güzel minik pinyatalar oluşturun. En önemli malzemeyi sakın unutmayın: şekerlemeler.

#4-Ateş başlatıcılar

Ruloların iç kısımlarına keten tiftiği doldurarak ateş yakmanızı kolaylaştıracak ateş başlatıcılar elde edebilirsiniz.

#5-Duvar sanatı

Burada bir süre rulolarınızı biriktirmeniz gerekiyor. Ruloları boyutları 2 ile 0.25 inç arasında değişen boyutlarda kesin ve istediğiniz tasarımı elde etmek için yere serin. Bütün parçaları sıcak silikon tabancası ile birbirine sabitleyin. Bu kısmı hazırladıktan sonra parçayı alıp bir dış mekanda sprey boya ile boyayın. Zıtlık oluşturması için birkaç parçayı farklı renkte boyayabilirsiniz. Duvarınıza asın ve tadını çıkarın.

#6-Kuş mamalıkları

Bir bıçak alarak ruloların dış kısımlarına fındık ezmesi sürün. Ruloları kuş mamasının içinde gezdirin ve sertleşmesi için bırakın. Bu ruloları ağaç yapraklarına asarak kuşlara bir ziyafet çektirebilirsiniz.

#7-Uçan kalpler

Rulolara yapıştırıcı yardımıyla kalp şekli verebilirsiniz. Sprey boya kullanarak kalpleri boyayabilir ve odanızda romantik rüzgarlar estirebilirsiniz.

#8-Kablo düzenleyiciler

Fazlalık kablolarınızı düzenlemek için harika bir yol.

#9- Duvar sanatı

Burada kullanacağınız malzemeler de yine yukarıdakilerle aynı. İstediğiniz tasarımı seçin ve işin kalanını yetenekli ellerinize bırakın.

#10-Peçete tutucular

Ruloları ikiye bölün. Kartonların dış kısımlarına kumaş yapıştırın. Üzerlerine süs eklemek için silikon tabancası kullanabilirsiniz.

#11-Işıklandırmalar

Tuvalet kağıdı rulolarınızı beyaza boyayın. Dış kısımlarına farklı büyüklüklerde delikler açın, iç kısımlarına ise farklı renklerde kağıtlar kaplayın. Harika bir görüntü oluşturmak için bu parçaları yılbaşı ışıklarınızın dış kısımlarına yerleştirin.

#12-Oyuncak Garajı

Birbirine yapıştırılmış ruloları bir arada tutmak için bir kutu kullanın. Arabaları iç kısımlara yerleştirin ve gururla sergileyin.

#13-Sahte mumlar

Elektrik ışıklar siyaha boyanmış ruloların iç kısımlarına gizlenmiş. eriyen mum efektini vermek için tek kullanmanız gereken sıcak silikon tabancası.

#14-Havai fişekler yapmak

Makas kullanarak ruloların yarısına kadar saçaklar kesin. Üç farklı renk seçin ve çocukların kağıtları bu renklere batırmasını sağlayın. Bu sayede oldukça güzel ve renkli havai fişekler elde edebilirsiniz.

#15-Ayna, ayna

Dört adet  rulo parçası bir tasarım oluşturuyor. Sprey boya kullanarak renklendirin ve bir aynaya çerçeve olarak kullanın.

#16-Konfeti havai fişekler

Dış kısımları istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Konfeti ile doldurun uçlarını ikiye bölünmüş balonlar kullanarak kapatın. Diğer kısma da aynı işlemi gerçekleştirin. Balon kapaktan tutup çekin ve konfetiyi patlatın.

#17-Meşe ağacı

Bu ağacın gövde kısmı suya batırılıp sonrasında çevirilmiş rulolar kullanılarak yapılmış. Rulo kısımları da yapraklar oluşturmak için kullanılmış.

#18-Peri evleri

Rulolar kullanarak böyle harika peri evleri elde edebilirsiniz.

#19- Hayvan duvar süsü

Görkemli ve güzel bir tavus kuşu yaparak tasarım yeteneğinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

#20-Kalemlik düzenleyici

Eski bir ayakkabı kutusu alın ve dış kısmını dekore edin. İç kısımlarında ise her türden kaleminizi organize etmek için rulolar kullanarak departmanlara bölün.

#21-Çocuklar için boyalı cam sanatı

Bir tuvalet kağıdı rulosunu siyah boyaya batırıp sonra izini bir kağıdın üzerine çıkarın. Kurumaya bıraktıktan sonra iç kısımlarını farklı renklerde boyayabilirsiniz.

#22-Yaz çiçekleri

Tuvalet kağıdı rulosu, yapıştırıcı ve bambu dalları kullanarak kendi yaz çiçeklerinizi oluşturabilirsiniz.

#23-Kağıt oyun evi

Bu eğlenceli oyun evi için bir sürü uzun tuvalet kağıdı rulosu kullanmanız gerekecek. İnşa bittikten sonra çocuklarınız sizin gelmiş geçmiş en harika ebeveyn olduğunuzu düşünecek.