Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Yapabileceğiniz Etkinlikler

Tuvalet kağıdı bittiğinde geriye kalan ruloyu diğer herkes gibi çöpe attığınızı biliyoruz. Ama yaratıcı ve dekoratif fikirler sayesinde, bu rulolar ile evinizin her alanı için farklı aksesuarlar yaratabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu değerlendirmek için bu yazımızda yer alan fikirlerden ilham alabilirsiniz. Kalem kutusu, oyuncak, ve farklı dekoratif ürünler yapmak çok eğlenceli ve keyifli olacak.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-

Bu rulolar ile çocuğunuza kullanışlı ve renkli bir kalem kutusu yapabilirsiniz. Bunun için gramafon kağıtlara ve kartonlara ihtiyacınız olacak. Resimde 6 farklı renkte kağıt yer alıyor. Dilerseniz daha az rulo da kullanabilirsiniz. Bu tuvalet kağıdı rulolarını, gramafon kağıtları ile sararak kağıtları ruloya yapıştırın. Daha sonra bu ruloları da yapışkan ile birbirine yapıştırın. Karton kağıdı resimdeki gibi kesin ve göz şeklinde iki sticker ve bir adet kırmızı karton ile dudak yapın ve bu kağıdı da rulolara yapıştırın.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-2

El işi kağıtları ve karton kağıtları kullanarak yapabileceğiniz eğlenceli bir ürün daha. Çocuk odalarında ya da mutfakta kullanabileceğiniz bu aksesuarları yapmak için; iki farklı renkte el işi kağıdını ince uzun şeritler halinde kesip katlayın ve uçlarını makas ile keserek püsküller elde edin. Siyah ve sarı kağıtları sırayla yapışkan sürüp rulonun üzerine yapıştırın. Daha sonra beyaz şeffaf kağıt ile yaptığınız kanatları da yapıştırın. Son olarak karton kağıt ile yaptığınız kafayı da yapıştırıp dekoratif ürünler elde edin.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-3

Yine aynı rulolar ile yapabileceğiniz farklı seçenekler. Ruloların ortasını maket bıçağı ile kesin. Başka bir tarafta karton ile yaptığınız çatılar ile birleştirip renkli ve eğlenceli oyuncaklar yapabilirsiniz.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-4

Tuvalet kağıdı rulosu değerlendirmek istiyorsanız, resimdeki gibi farklı renkte karton kağıtlar ile dekoratif oyuncaklar yapabilirsiniz.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-5

Bunlar da farklı modeller.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-6

Elinizdeki ruloları iki parmak kalınlığında maket bıçağı ile kesin ve uçlarını yapışkan ile birleştirin. Ağaç dallarını resim yapılan kağıt üzerine yapıştırın. Ruloların tabanına renkli karton kağıtlar yapıştırın ve elde ettiğiniz bu kağıtları da yaprak olarak yapıştırıp dal görünümü elde edebilirsiniz.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-7

Tuvalet kağıdı ruloları ile yapabileceğiniz farklı bir seçenek daha. Roket şekline getirmek için, desenli kağıtlara ve kırmızı ve mavi renkte karton kağıtlara ihtiyacınız olacak. Karton kağıtlardan yapacağınız üçgen şeklindeki çatıları, desenli kağıtlar yapıştırdığınız rulolara yapıştırın.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-8

Bu rulolar ile yapabileceğiniz farklı bir model daha.

tuvalet-kagidi-rulosu-degerlendirme-10

Tuvalet kağıdı rulosu değerlendirmek için çocuğunuza yapacağınız oyuncakları tercih edebilirsiniz. Bunun için renkli karton kağıtlara ihtiyacınız olacak.