Yatak Odası için 25 Harika Depolama Fikri

İçindekiler
 1. Kendi Depolama Yerini Yap
 2. Başlık Depolama
 3. Çekmecelerinizi Düzenli Tutun
 4. Gizli Saklama Alanları
 5. Göremediğiniz Alanları Kullanın
 6. Giydirilmiş Duvarlar
 7. En Küçük Yeri Ele Geçirin
 8. Dekorasyon ve Depo
 9. Küçük Depolamaya Yatırım Yapın
 10. Doğru Askıları Seçin
 11. Garip Eşyalar için Yer Bulun
 12. Özel Öğelerden Yararlanın
 13. Öne ve Merkeze Fonksiyon Ekleyin
 14. Dekoratif Saklamaları Kullanın.
 15. Tavandaki Depolama Alanı
 16. Karışık Raflar
 17. Raf Bölücüler Kullanın
 18. Eklemeler Yapın
 19. Ayakkabılarınızı Açıkta Saklayın.
 20. Her Boşluğu Değerlendirin
 21. Askılıklardan Yararlanın
 22. Günlük Eşyalarınızı Sergileyin
 23. Bölün ve Sonra Bir Daha Bölün
 24. Derinlere Gidin ve Uzun Lavabo Altı
 25. İstediğiniz Gibi Kullanın

İş yatak odasında depolamaya geldiğinde yüzlerce depolama fikri vardır. Buralar için 25 akıllıca fikri aşağıda size sunuyoruz.

Kendi Depolama Yerini Yap

Hazır depolama ünitelerini ana yatak odanızda rahatça kullanabilirsiniz. Hatta ev sahipleri de evinin yüksekliğini kullanıp bu üniteleri üst üste koyabiliyorlar. Platform yataklar da size depolama alanı sunuyorlar k burada battaniyelerinizi saklayabilirsiniz.

Başlık Depolama

Açık veya kapalı raflar yatak başlarında farklı ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Açık küp şeklinde olanlarda aksesuarlarınızı saklayabilirken kapılarda ve çekmecelerde daha önemli eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Çekmecelerinizi Düzenli Tutun

Bunun gibi bir bölümleme ile eşyalarınızı birbirinden ayırabilir ve daha düzenli tutabilirsiniz.

Gizli Saklama Alanları

Sepetleri platform yataklar altında saklama alanı olarak kullanabilirsiniz. Hem bu şekilde istediğiniz zaman eşyalara ulaşımınızda daha kolay olacaktır. Uzun olan eşyalarınızı da rahatlıkla yatak altında saklayabilirsiniz.

Göremediğiniz Alanları Kullanın

Yatak odanızdaki yatağın altı özellikle bu iş için çok uygundur. Buraya hasırdan yapılmış bir sepet koyabilir ve eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

Giydirilmiş Duvarlar

Odanızın diğer tarafında, kademeli açık raflar duvarınızda size özel yer açacaktır. Boş bir duvara bunları monte edebilir ve kendinize güzel raflar yapabilirsiniz.

En Küçük Yeri Ele Geçirin

Pencere ve kapı yanlarındaki küçük alanlar genel olarak ihmal edilen bölgelerdir. Ama iş yatak odasına gelince buralara raflar ekleyebilir ve size ait olan anıları sergileyebilirsiniz.

Dekorasyon ve Depo

Güzel yapılmış depolama eşyaları yatak odanızda dekoratif ve pratik olmalı. İşte size güzel bir üçleme ayna seti ve buna uygun olan bir takı asmak için aksesuar tutucu.

Küçük Depolamaya Yatırım Yapın

Küçük ayakkabı rafları size en küçük alanlarda bile depolama yeri sağlayacak. Daha iyi depolama ve eşyaları düzenlemek için bunları renge, tipine ve mevsime göre bölebilirsiniz.

Doğru Askıları Seçin

Eğer yatak odanızdaki dolabın düzenli olması istiyorsanız bunları kullanabilirsiniz. Aynı tipteki askılıkları aynı tip giysileriniz için kullanabilirsiniz. Örneğin tüm erkek tişörtlerini ahşap askı kullanırken bayan elbiseleri için bunun plastik versiyonlarını kullanabilirsiniz.

Garip Eşyalar için Yer Bulun

Çok küçük bir alanda doğru eşyaları kullanarak bunları dolabınızda güzelce saklayabilirsiniz. İşte size kumaş tutucu bir halka fikri. Bunlarda aynı zamanda şallarınızı ve kemerlerinizi de saklayabilirsiniz.

Özel Öğelerden Yararlanın

Eğer ana yatak odanıza girince istediğiniz her şeyi kolayca bulmak istersiniz. Bunlar için de özel öğelerden faydalanabilirsiniz. Size istediğiniz gibi bir depolama alanı sunacaktır.

Öne ve Merkeze Fonksiyon Ekleyin

Olabildiği kadar depolama için fonksiyonel eşyalar kullanın. Örneğin ayanın önündeki aksesuar kutusu gibi. Bu şekilde aksesuarlarınızı bir arada tutabilirsiniz.

Dekoratif Saklamaları Kullanın.

Depolama eşyaları basit ve süssüzdürler ancak güzel eşyalarınızı göstermek için süslü kaplar kullanın. Veya bu saklama alanlarının içlerine istediğiniz şekilli yaparak daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Tavandaki Depolama Alanı

Yatak odanızdaki dolaplarınızın tavanla arasındaki boşlukları sakın ha unutmayın. Burada etiketli sepetleri koyarak eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Bu alanları olabildiğince kullanmaya özen gösterin.

Karışık Raflar

Farklı yükseklikteki raflar size daha çok rahatlık sağlar. Eğer farklı yükseklikteki rafları beğenmediyseniz bunları bölmeler yardımı ile ayırabilirsiniz.

Raf Bölücüler Kullanın

Bölücüler özellikle çekmeceler için harikadır fakat bunların ucuz olanları raflar için de kullanılabilir. İşte size bu uzun bir bölücü örnek bununla birlikte çantalarınızı ayrı ayrı saklayabilirsiniz. Aynı şekilde tişörtleriniz için de yapabilirsiniz.

Eklemeler Yapın

Yatak odanız için pahalı depolama alanları alıp savurganlık yapmayın. Basit ve ucuza aldığınız kumaş çekmeceleri bunlara askılara ekleyerek eşyalarınızı bu şekilde dolapta saklayabilirsiniz.

Ayakkabılarınızı Açıkta Saklayın.

Göremediğimiz eşyaları genelde kullanmayız bu özellikle ayakkabılar için geçerlidir. Ayakkabılarınızı açık bir rafta hepsi çift olacak halde saklayabilirsiniz.

Her Boşluğu Değerlendirin

Ana yatak odasında ve banyolarınızda ekstradan saklama alanları ile sanat yaratabilirsiniz. Pencere önleri, küvet kenarları gibi küçük yerlere pratik eşyalar koyarken ince duvarlara da askılıklar yardımı ile eşyalarınızı asabilirsiniz.

Askılıklardan Yararlanın

Halkalar, kancalar ve sepetler yardımı ile kendinizi olağanüstü bir şekilde saklama alanları elde edebilirsiniz. Süngerlerinizi ve fırçalarınız için mükemmel bir saklama yeri olacaktır.

Günlük Eşyalarınızı Sergileyin

Eğer banyonuzda ve yatak odanızda sürekli kullandığınız eşyalar var ise bunları kolay ulaşabileceğiniz yerlere koyun. Onları düzenli bir şekilde tutmak istiyorsanız birkaç renkli kutu kullanabilirsiniz.

Bölün ve Sonra Bir Daha Bölün

Banyonuzdaki ve yatak odanızdaki eşyaları saklamak istiyorsanız bölmeli kapları kullanın. Bu yöntem özellikle fırçalar, diş fırçaları gibi küçük eşyalar için bir hile.

Derinlere Gidin ve Uzun Lavabo Altı

Lavaboların altı hemen bir kabusa dönüşebilir. Çekmeceli sepetleri kullanarak bu alanı daha kullanışlı bir hale getirebilir ve temizlik malzemelerinizi bunlarda saklayabilirsiniz.

İstediğiniz Gibi Kullanın

Kişisel tasarımların evrimi gerçekten harika bir şeydir ki depolama ile ilişkilidir ve korkusuz bir şekilde materyalleri karıştırmak ve birbirine uyumlu hale getirmektir. Bitmiş odun veya bitmemiş odun? Problem değil bu güzel bir banyo aksesuarı olabilir. Eğer ince duvarlarınız var ise buralara barlar ekleyip havlu gibi eşyalarınızı asabilirsiniz.

Kaynakhttp://amp.bhg.com/