16 Yöntem ile Banyonuzu Dip Köşe Temizleme Yolları

Banyolar genellikle temizlik konusunda en sevilmemedik ama en çok ihtiyacımız olan bir yerdir. Eğer banyonuzun temizliğini boş verirseniz özellikle köşe başlarında ve yarıklarındaki kirler başını alıp giderler. Şanslısınız ki birkaç ev eşyası ve biraz efor ile burayı çabucacık temizleyebilirsiniz. Hemen aşağıdaki denenmiş ve doğruluğu test edilmiş fikirlere bakın ve tahtınızı bir kraliçe gibi temiz tutun.

1- Duş duvarlarınızı tekrar parlatın.

Pişirme sodası ile çamaşır suyunu karıştırın ve bir diş fırçası yardımı ile onları tertemiz hale getirin

2- İnatçı küfleri kolayca temizlemenin yolu

Pamuk toplarını bir ağartıcıda bekletin ve kirli, küf tutmuş yerlere koyun. Bir gece pamuğu öyle bıraktıktan sonra sabah uyandığınızda küflerin gitmiş olduğunu göreceksiniz.

3- Herhangi bir deterjan kullanmadan jakuzinizi temizleyin

İhtiyacınız olan şeyler pişirme sodası, sirke, su, bez ve diş fırçası

4- Sineye çekin ve banyonuzdaki gideri temizleyin.

Temizlik için kullanılan kimyasalları boşverin ve eski moda yöntemlerle bu problemi kökünden çözün. İhtiyacınız olan eşyalar küvet kapağını ayırmak için birkaç malzeme aynı zamanda sirke ve pişirme sodası

5- Plastik duş perdenizi güzelce yıkayın.

Bunu gerçekten çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Yıkarken birkaç ölçek beyaz sirke ile havlularla da birlikte olmak üzere yıkayın. Ama sakın perdeyi kurutucuya koymayın. ıslak halde tekrar geriye asın.

6- Banyonuzdaki lavabodan derin lekeleri sökün

Bu 3 basamaklı bir iş, ama gerçek kas gücü bar güvenliğinin arkadaşı ürününden geliyor.

7- Tıkanan lavabo boruları tek seferde halledin (tabi ki yine tıkanana kadar)

U şekilli borularda genellikle saç, kir ve diğer şeylerin biriktiği yerdir. Bu öğretici ile boruları nasıl tamamen temizleyeceğinizi göreceksiniz.

8- Eğer temizlemesi zor bir yapıya sahipseni, CLR’yi hemen unutun.

Beyaz sirke, limon suyu ve bulaşık deterjanından oluşan basit bir karışımla bu kirlerden anında kurtulabilirsiniz.

9- Bu kolay kendin yapacağın tabletler ile tuvaletinizi temiz tutun

Pişirme sodası, sitrik asit, sirke, hidrojen peroksit ve isteyeceğiniz bir yağa ihtiyacınız olacak.

10- Kool-aid ile inatçı halkaları temizleyin

Kool-aid’in içindeki sitrik asit ile bu zor kirleri hemen temizleyebilirsiniz. Bunu hemen halkaların üzerine doğru sıkın, birkaç saat bekleyin ve ovalayın. Ama sadece limonlu olanı kullanın diğerlerini değil.

11- Zemindeki harç lekelerinden kurtularak evinizi yeni gibi yapacak

Aslında bakarsanız evinizde en çok uğraştıcı yer temizlik için tabi banyo zeminleridir. Toz ağartıcı, biraz su ve bir fırça yardımı ile mermerleriniz tekrar parlayacaktır.

12- Ev yapımı temizleyiciler ile sadece kötü kokulardan kurtulmakla kalmayacak aynı zamanda yerleri parlak hale getireceksiniz.

Eşit miktarda su, sirke ve sürtme alkolun içine birkaç damla bulaşık deterjanı koyun işte kendinize güzel bir temizlik malzemesi elde ettiniz. Eğer isterseniz bunun içine güzel bir koku verici yağda ekleyebilirsiniz. Ben özellikle mentol ve çay ağacı yağı koyuyorum. Bu sadece ucuz değil aynı zamanda sorunsuz bir tarif.

13- Banyo havalandırma fanı gözden kaçıyor ama kesinlikle temizlemeye değer

Bu öğretici size pervaneleri ve kendinize zarar vermeden buraları nasıl temizleyeceğinizi gösterecek.

14- Lavabonun altındaki dolabta yer ayırın

Asıl amacımız istemediğimiz kirlerden kurtulmak. Ama kancalar, sepetler ile temizlik malzemelerinizi düzenli tutabilirsiniz.

15- Vakumunuzu temizleyin. Kesinlikle ihtiyacı var.

Tuvaletlerinizi bununla birkaç kez temizledikten sonra onları ağartıcı ve bulaşık deterjanı ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.

16- Aynısı tuvalet fırçanız içinde geçerli

Bir kovaya sıcak su doldurun içine birkaç ölçek ağartıcı koyduktan sonra fırçayı kovanın içine daldırın bir saat kadar bekleyin ve sıcak su ile yıkayın.