Banyonuz İçin 15 Harika Fayans Tasarımı ve Fikri

Banyonuzun zemini, fayans kullanmayı düşüneceğiniz tek yer olmamalıdır. Duşakabin de olsa, genel görünümü etkileyecek olan arka kısımlar da olsa da, güzel bir tasarım ile fayansların duvarınızda neler yapabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Tamamen fayans ile döşenmiş duvarlara sahip olan banyolardan bize en güzel gelenlerinin bir listesini hazırladık. Tek bir duvarda da kullanılsa, bütün duvarlarda da kullanılsa, fayansların duvarlarınızı ne kadar gösterdiğini görüp, odayı nasıl enerjiyle doldurduklarını farkedip, siz de bunlardan ilham alabilirsiniz. Bu harika tasarımlara ve tasarım fikirlerine bir göz atalım!

harika-fayans-modelleri

Bu banyoda olduğu gibi, dalgalanan desenlere sahip fayanslar da tercih edilebilir. Bu ana banyonun sakin ve rahatlatıcı görünümüne bayıldık. Modern bir krem rengiyle düzenlenmiş, düzgün çizgilere sahip, bağımsız küveti ve duvara montelenmiş lavabosuyla bu oda iç tasarım dünyasının en sakin tasarımlarından biri. Biraz cesur ve gözüpek bir tasarım ama biraz R&R olan bir alan için harika bir tasarım.

harika-fayans-modelleri-1

Daha geleneksel ve daha sıcak bir duygu veren bu banyo aynı zamanda oldukça şık ve sofistike bir duruşa sahip, altın-krem renklerinin kullanımıyla banyo oldukça göz alıcı bir hal almış. Oldukça kullanışlı olan bu banyoda fayanslar sayesinde yaratılan artistik havaya dikkat edin. Parıldayan bu tasarıma bayıldık ve ortadaki halat deseni ve tavanıyla bütün odanın havası tamamlanmış. Görsel olarak bir alanı dekore etmenin oldukça kolay ve güzel bir yolu.

harika-fayans-modelleri-2

Mavi ve canlı, bu alan bir kerede birçok kişiye hizmet verebilecek kadar büyük- her ne kadar kulağa çok çekici gelmese de, odanın bu kadar geniş ve havadar olmasına bayıldık. Ama çatlak deseni verilmiş fayansların küvetle tamamlanmasına gerçekten bayıldık! Yerde kullanılan daha geleneksel fayanslar ve duvarda harika bir patlamaya sahip olan bu fayanslar genç bir hava getirmiş, siz de öyle düşünmüyor musunuz?

harika-fayans-modelleri-3

Siyah ve beyaz renkler klasik bir kombinasyondur ve hangi odada ya da hangi stilde kullandığınız farketmeksizin her zaman iyi görünürler. Söz konusu olan bu ana banyonun renkleri ve tasarımı konusunda da, kendimizi bayılmaktan alıkoyamadık. Bu alanda, kullanılan fayansların harika görünmesinin birçok sebebi var: iki ana duvarın zıtlığı ve övgüye değer tasarım özellikleri, göze daha hoş ve ilginç görünmesini sağlayan düz parlaklık ve dokunun bitişleri gibi…

harika-fayans-modelleri-4

Eğer daha çok zen stilinde bir oda istiyorsanız, bu ilginç fikre bir göz atın. Oldukça basit bir Asya dokunuşuyla, sizin banyonuz da bu banyo gibi oldukça basit, zarif ve organik görünüşe sahip olabilir. Duvarda kullanılan büyük ve küçük fayansların karışımı artistik bir görünüm katıyor ama aynı zamanda renkler ve basit şekiller genel görüntünün basit ve sakin kalmasına yardımcı oluyor. Renkler de kendi üstlerine düşeni oldukça sıradan ve doğal bir görünüm sağlayarak yerine getiriyor.

harika-fayans-modelleri-5

İşte süper modern, neredeyse geleceğe ait ve stil sahibi bir başka banyo. Çelikten lavabo ve küvetin arasında geleneksel parçalara yer yok, tam gaz çağdaş bir görünüme doğru gitmeniz gerekiyor. Ve bu alanda kullanılan fayanslar baş döndürücü. Çiçekli desenler feminen bir dokunuş oluşturmuş ve hafif yatay çizgiler sayesinde de daha sakin ve dengeleyici bir görünüme erişilmiş.

harika-fayans-modelleri-6

Bu tarz bir gümüş ve parlaklık ile banyonuza biraz pırıltı ekleyin! Tabi ki, yine, bu görüntü temanın modern olmasını gerektiriyor ama bize kendisini sevdiren de aslında bu! Oldukça zarif ve sofistike görünüme sahip olan bu banyonun, feminen bir havası var. Odayı küçülteceğinden ve gözünüzü rahatsız edebileceğinden bütün bir odayı bu tarz bir fayansla döşemenizi tavsiye etmiyoruz, ama bu şekilde belirli alanlarda kullanılmasının baş döndürücü bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

harika-fayans-modelleri-7

Viktoria döneminden ilham alınmış, krallara layık olan bu erik rengi ve krem rengi banyoya bir bakın! Bu büyük, mor fayanslar oldukça hoş bir tasarım oluşturup, baş döndürücü güzellikleriyle odayı kaplayacak ve bu sayede misafirleriniz onları krallar ve kraliçeler gibi ağırladığınız hissine kapılacak!

harika-fayans-modelleri-8

Bu banyo ise oldukça asil bir görünümün etrafı sağlamasını sağlamış. Bizim en sevdiğimiz kombinasyonlardan biri de altın rengi ve siyah, oldukça sofistike ve şık aynı zamanda da kendi içinde bir rahatlık barındırıyor – bu da bu renkleri banyonuz için harika kılıyor! Bu fayans seçimlerinin üçü de birbiriyle oldukça iyi gitmiş, herbirinin kendi özelliği sayesinde bir sonraki fayansa geçişi rahatlatmış ve güzelleştirmişler.

harika-fayans-modelleri-9

Muhtemelen bütün bu seçenekler arasında bizim favorimiz, bu kıvrımlı fayanslara sahip olan çekici ve aydınlık banyo. Ama en büyük özelliği ise ana banyonuz için uygunsuz ya da çocukça kalmayacak bir görünüşe sahip olması çünkü geleneksel bir renk seçimi ve eşleştirme mevcut. Bu seçenekler harika bir görüntü oluştururken gençlik ve eğlence hissi vermeyi de unutmuyor.

harika-fayans-modelleri-10

Söz konusu artistik tasarımlar olduğunda ne kadar çok fayans tasarımıyla karşılaşacağınızı bilseniz şaşırırsınız. Bu artistik duruş her zaman doku, renk ya da boyutla ilgili olmak zorunda değil, sadece görsel anlamda da olabilir. Bu modern küvetin verdiği orta çağ hissi eski zamanların ruhu ve geleceğe ait bitişlerle tamamlandığında harika bir sonuc ulaşılıyor. Fakat asıl göz alıcı nokta ise tek bir duvarda kullanılan belirli fayansın odaya kattığı hissiyat.

harika-fayans-modelleri-11

Şuraya bir bakın! Bu odada öyle çok etkileyici fikir var ki, nereden başlayacağımızı bilemiyoruz. Duşakabinden, küvete ve oradan da lavabonun olduğu bölüme kadar her alanda farklı ve eşsiz bir seçim yapılmış. Bu odanın her bölümünde kullanılan farklı fayanslar yalnızca fayans görevi görmüyor aynı zamanda bir sanat eseri görevine de sahip.

harika-fayans-modelleri-12

Mermerin ve yansımalı fayansların karışımı bu çağdaş banyonun stille ve dokuyla patlamasını sağlamış! Şuana kadar göz attığımız diğer banyolardan biraz daha küçük olmasına rağmen, harika görünüyor! Ve bu görünüşe sahip olmasının sebeplerinden biri de nötr renklerin tercih edilmiş olması, eğer bu renkler yerine daha parlak renkler kullanılsaydı görüntü bu kadar ilginç olmazdı, aksine kaotik ve dar bir görüntü oluşurdu.

harika-fayans-modelleri-13

Bazen en güzel seçim gerçekten de şık ve düz geçişlerle sağlanıyor ve bu maskülen, çağdal banyo da bunun en güzel örneklerinden biri. Bu basit alanda kullanılan geniş fayanslar oldukça güzel bir görünüme sahip. Eğer bu tarz bir alanda daha geleneksel parçalar kullanılmış olsaydı oda sakinleştirici yapısından ziyade göze daha kaotik görünürdü ve bu harika, olgun dokunuş kaybolurdu.

harika-fayans-modelleri-14

Waoow! Bu, genç ve modaya uygun bir stil arayan insanlar için harika ve ilham verici bir fikir. Mor, bu odada harika durmuş ama odada birçok farklı rengin kullanımı hayal etmek de oldukça kolay! Oldukça şık ve düz geçişlere sahip olan bu oda aynı zamanda kesinlikle bir tasarım değerine sahip ve trend bir duruşu var. Her şey pırıltılarda gizli!