Bizimle iletişime geçin

Bayan Örgü Modelleri

En Çok Tercih Edilen Basit İğne Oyası Modelleri

blank

Merhaba hanımlar. Bugün de sizlere birbirinden farklı ve birbirinden güzel en çok tercih edilen ve en çok beğenilen basit iğne oyası modellerini anlatacağım. Biz burada sizler için araştırma yapıp bu modelleri bir araya getirdik. Aradığınız bütün bu modelleri bu yazımızda bulmanız için ve sizleri uğraştırmamak için bu konuya bir el attık.

Sevgili hanımlar biliyorsunuz ki iğne oyaları günümüzün ve eski kültürümüzün vazgeçilmez el işidir. Çok eski kültürden gelen ve hala vazgeçilmeyen iğne oyası için birçok model vardır. Bu modellerin bazıları çok kolay bazıları ise çok zor ve emek isteyen modellerdir. Sizlere bu yazımda basit iğne oyası modellerini anlatacağım. Diğer yazımızda zor modelleri bulabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki el işi genç kızlar için en çok çeyizlik yapılan bir alandır. Genellikle çeyiz için bir çok el işi yapmaktayız. Bunun için en ilk tercihimiz iğne oyasıdır. Her genç kızın mutlaka çeyizinde en az 1 tane oya modelli baş örtüsü vardır. Bu her yörede farklılık göstermektedir. Bazı yörelerde en az bir sandık dolusu baş örtülü iğne oyası modeli vardır. Ayrıca kapalı kadınlarında en çok kullandıkları modelleri bu yazımda sizlere sunacağım. Gelelim modellerimize.

Yaprak Desenli Basit İğne Oyası Modeli

basit iğne oyası modelleri

En çok kullanılan ve en çok tercih edilen basit bir modeldir. Belirli aralıklarla beş adet yaprak desenli model yapılarak yapılmıştır. Renk uyumu baş örtüsüne göre olmuş ve harika düşünülmüş bir modeldir.

Tül İle Yapılan Basit İğne Oyası Modeli

basit iğne oyası modelleri

Bu modellin uçlarında boncuk kullanılmıştır. İp ile boncuk etrafı sarılarak boncuk gizlenmiş ve tıpkı el işleme gibi yapılmıştır. Kurdele kısmı da tül ile yapılmıştır. Bu süsleme kısımları hazır gibi olduğunda veya zahmetsiz olduğundan pek fazla iş düşmeden yapılan basit bir iğne oyası modeldir.

Evet hanımlar sizlere bugün de basit iğne oyası modellerini gösterdim. Hediyelik, çeyizlik, namaz için vb. yerlerde kullanmak için bu modeller tam sizlere göre. Eğer tecrübesizseniz ve zamanınız pek yok ise sizlere en uygun modeller bu yazımızda bulunmaktadır. Kolay Gelsin!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir