Boncuklu Oya Örnekleri ile Renkli Süslemeler

Tülbent kenarına işlenerek ürünleri çok daha kullanışlı ve modern hale getiren oya modellerini boncuklarla detaylandırmak isteyenler, bu örneklere mutlaka göz atmalıdır. Boncuklarla işlenen oya modelleri daha dikkat çekici bir görünüm kazanmakta ve uygulama da daha keyifli hale gelmektedir. Tülbent kenarına oya modelleri işleme işi, en eski zamanlardan beri yapılan ve geleneklerimiz içerisinde var olan bir etkinliktir. En sade tülbentler oya modelleri ile zenginleştirilir ve çeyizleri süsler.

Günümüzün işleme modasında ise boncuklar tercih ediliyor. Öğrenmesi oldukça kolay olan oya modellerini işleme uygulamalarına boncuk eklemek de aynı derecede kolay ve pratik gelecektir. Tülbent işlemeleri yaparak gelir elde etmek isteyenler, mutlaka boncuk işlemesi gibi farklı seçenekleri de ürünlerine dahil etmelidir. Günümüzde tülbent kenarına yapılan oya modellerinde bu tarz farklı ürünler daha çok rağbet görüyor. Maliyeti oldukça az ama ortaya çıkan ürünleri bir o kadar kaliteli ve şık olan oya modellerine boncuk işleme uygulamaları ile tülbentlerinize renk katabilirsiniz.

1. Farklı Boncuk Modelleri Keşfedin

Boncuklu Oya Örnekleri

Yuvarlak boncuklar haricinde, çiçek motifli birçok farklı boncuk ürünlerine de ulaşabilirsiniz. Düz renk bir tülbent üzerinde bu boncuklar oya modelleri ile birlikte çok şık duracaktır.

2. Siyah ile Birlikte Renkleri Kullanın

Boncuklu Oya Örnekleri

Siyah bir tülbent üzerinde oya modellerini daha fark edilir hale getirmek için renkli boncukları bir arada kullanmayı tercih edin.

Keyifli ve işlemesi oldukça kolay olan boncuk malzemeleri ile oya modellerinize dilediğiniz gibi eklemeler yapabilirsiniz. Farklı türlerdeki her boncuğu deneyerek mutlaka tülbentlerinizin nasıl değiştiğini görün. Klasik oya modellerini bile değiştirmek için kullanabilirsiniz. Örneklerdeki işlemeler de kolaylıkla öğrenilebilecek uygulamalardan oluşmaktadır. Geliştikten sonra örnekleri değiştirerek ve kendi yaratıcılığınızı kullanarak yeni ürünler de elde edebilirsiniz.