En Modern ve Şık Seçenekleri Tığ İşi Yelek Modelleri

Hazır giyim ürünlerinin yerine kendi emekleri ile kıyafetler örmeyi ve dikmeyi sevenler de bulunmaktadır. Eski geleneklerimizden birisi olan tığ işlemlerinde de giyim ürünleri elde edilebilir. En çok tercih edilen seçeneklerden birisi de tığ işi yelek modelleri olarak bilinmektedir. Tığ işlemelerine henüz yeni başlayacak olanlar da kolayca bu işleme tekniğini öğrenecektir. Özellikle kıyafet tasarımında da kullanılabiliyor olmasından dolayı birçok ilgilisi bulunmaktadır. Örnekler üzerinden en trend seçenekleri keşfedebilir ve kendi yeleklerinizi tığ işlemeleri ile hazırlayabilirsiniz. Hazır olarak satılan yelek modelleri daha standart malzemeler ile üretilmektedir ve tasarım açısından da birbirine benzeyen modeller bulunmaktadır. Ancak tığ işlemesinin doğallığı ve şıklığı ile hazırlanan yelekler, her kombine uyum sağlayacak şekilde tasarlanabilir. Çok daha uygun maliyetler ile daha özgün yelek modelleri elde edilecektir. Diğer örgü işlemeleri kadar keyifli ve kolay gelecektir. Sevdiklerinize de kendi emekleriniz ile hazırladığınız yelekleri hediye olarak sunabilirsiniz. Eğer kendinizi bu alanda geliştirebilirseniz, trend yelek modelleri ile satış yaparak gelir de elde edebilirsiniz.

1. Dantel Desenlerini Tığ İşlerine Uyarlama

Dantel işlemelerinde kullanılan örnekler ile sadece el işleri değil, yelek modelleri de tasarlayabilirsiniz. Modern ve klasik tasarımları bir arada kullanmanızı sağlayacaktır.

2. Abiye Giyime Yakışabilecek Bir Model Örneği

Daha klasik ve şık kombinlere uyum sağlaması açısından, örnekteki gibi bir yelek tasarımını da tercih edebilirsiniz. Abiye giyime de yakışacak bir seçenektir.

3. Uzun Model Yelek İsteyenlere Özel

Standart yelek ölçülerinden ziyade daha uzun olacak şekilde de tığ yelek modelleri tasarlayabilirsiniz. Aynı işleme tekniği ile istediğiniz ölçüleri belirlemeniz yeterlidir.

4. Dairesel Motifleri Bir Araya Getirin

İşlemesi en kolay olan seçeneklerden birisi olarak, dairesel tığ ürünleri ile de yelek modelleri tasarlayabilirsiniz. Parçaları tek tek tamamlayıp birleştirmek de alternatif yollardan birisidir.

5. İnce ve Modern Bir Yelek Örneği

Genellikle yelek modellerinde daha kalın ve sık örgüler tercih edilir. Ancak bu örnekteki gibi siz de daha ince bir yelek tasarlamak için tığ işlemesinden faydalanabilirsiniz.

Siz de tığ işi yelek modelleri ile kendi tasarımlarınızı keyifle oluşturun ve kombinlerinize doğal bir görünüm kazandırın. Çok eskilerden beri işlenen tığ yelek modelleri, günümüzde yeniden trend haline gelmiştir. Bu modaya uyum sağlayarak farklı kombinlerinize tığ işi yelek modelleri ile hareket getirmeyi ihmal etmeyin. Hemen hemen her mevsimde bu yelekleri kullanabilirsiniz.