Erkek Bebek Örgü Yelek Modelleri

Kolsuz ve yakasız şekilde olan ve bel hizasında biten kıyafetlere yelek adı verilmektedir. Yelek modelleri çok uzun yıllardır kullanılmakta olan kıyafetler arasında yer almaktadır. Genellikle yeleklerin önlerinin düğmeli bir şekilde hazırlandığını söyleyebiliriz. Piyasada kumaştan dikilmiş yelekler bulunduğu gibi el örgüsü yeleklerde mevcuttur. Yelekler kişileri soğuktan koruma amacıyla üretilen kıyafetler olarak dikkat çekmektedir. Sadece yetişkinler için değil bebekler ve çocuklar için de birçok el örgüsü yelek modeli bulunmaktadır. Örgü yelekler genellikle gebe kadınlar ve anneler tarafından erkek bebeklerine giydirme amacıyla tercih edilmektedir.

Eğer sizde anne adayı ya da anne iseniz veya sevdiğiniz birine hediye etmek istiyorsanız el örgüsü bir yelek hazırlamanız son derece hoş bir eylem olacaktır. Sizler için hazırladığımız görsellerden bu amaçla faydalanmanız mümkün. Örgü beceri ve bilginizin fazla olmadığını düşünüyorsanız endişe etmeyin, seçtiğimiz modeller birçok kişi tarafından kolaylıkla örülebilecek düzeydedir. Bebeğiniz için harika bir yelek örmeye sadece bir adım uzaktasınız. İlk iş olarak görsellerimizi ayrıntılı bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Hangi modeli öreceğinize karar verdikten sonra modele uygun olan renkte ipleri ve iplere uygun kalınlıkta şişleri satın almanız gerekiyor. Bundan sonrası ise tamamen sizin sabır ve becerinize kalmış. Bebeğinizi kendi ellerinizle ördüğünüz bir yeleğin içinde görmek sizce de biraz vakit ayırmaya ve çaba sarf etmeye değmez mi?

1-Mavi Yelek Modeli

erkek-bebek-yelek-modelleri-ornekleri-1

Haroşa örgü tekniği ile kolay bir şekilde örebileceğiniz bir yelek modeli arıyorsanız bu yelek sizin için en ideal model olabilir. Bütün halinde örülen bu yeleği hareketlendirmek için farklı şekillerde renkli düğmeler kullanabilirsiniz.

2-Krem Yelek Modeli

erkek-bebek-yelek-modelleri-ornekleri-2

Pratik bir şekilde örebileceğiniz bir başka yelek modeli daha. Krem gibi düz bir renk kullanarak örebileceğiniz bu yeleği yaka kısmına iri bir düğme dikerek tamamlayabilirsiniz. Oğlunuzun bu yeleğe bayılacağından emin olabilirsiniz.

3-Modern Yelek Modeli

erkek-bebek-yelek-modelleri-ornekleri-3

Düz renkli ve biraz farklı bir dizayna sahip bu yelek değişiklik arayanlar için çok uygun. Bu yeleği örerken vaktin nasıl akıp gittiğini anlamayacaksınız. Yine düğmeler kullanarak yeleğin havasını değiştirmeniz mümkün.

4-Renkli Yelek Modeli

erkek-bebek-yelek-modelleri-ornekleri-4

Bebeğinizi cıvıl cıvıl renkler içinde görmek istiyorsanız görselimizdeki yeleği örmeye bir an önce başlamanız gerekiyor. Karışık renklerdeki bir ipliği kullanarak örebileceğiniz bu yeleğin cep kısımlarını zıt bir renkle çevreleyerek belirgin hale gelmelerini sağlayabilirsiniz. Tabii ki renkli düğmeler kullanmanız da yeleğin bütünlük kazanması için önem taşıyor.

5-Klasik Yelek Modeli

erkek-bebek-yelek-modelleri-ornekleri-5

İşte minik beyler için harika bir yelek modeli. Klasik çizgilerden hoşlanıyorsanız bu yeleği minik oğlunuzun üzerinde görmekten keyif alacağınızdan eminiz. Mavi renkte bir ipten öreceğiniz bu yeleği beyaz düğmelerle tamamlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi görsellerimizde son derece basit bir şekilde örülebilen ve basit olmasına karşın şıklığından ödün vermeyen yelekler mevcut. Bu yeleklerden ilginizi çeken bir tanesini hemen örmeye başlayarak bebeğinizi soğuklardan korumayı başarabilirsiniz.