Geleneksel Kanaviçe Havlu Modellerinin En Güzel Örnekleri

Çok sevilen geleneklerimizden birisi olarak bilinen kanaviçe işlemeleri, bizlere miras kalan adetlerimizin başında gelmektedir. El emeğinin ortaya çıkardığı bu güzellikler, havlu ve benzeri ev tekstili ürünlerine canlılık ve şıklık kazandırır. Kanaviçe işlemelerini öğrenmek isteyenler, en trend modelleri öğrenerek kendilerine ve sevdiklerine özel işler hazırlayabilirler. Kanaviçe havlu modelleri, en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Klasik ve modern çizgileri bir arada barındırması sayesinde, her tarz mekana da uyum sağlar. Bu tür banyo dekorasyonları için de idealdir. Kanaviçe havlu örnekleri için bu modeller size referans olacaktır. Modeller üzerinden kendi zevkinize göre yeni motifler de denemeyi ihmal etmeyin. Farklı havlu ebatlarında her kanaviçe motifi farklı görünecektir. Kanaviçe işlemeleri ile süslediği havluları satarak kendisine kazanç kapısı sağlayan ev hanımları için de aynı zamanda güzel bir hobi olarak değerlendirilebilir. Örnekleri inceleyerek siz de bu keyifli ve geleneksel aktiviteye başlayabilir ve en özel kanaviçe havlu modellerini kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her tür desenin kanaviçe tekniğine uygun geleceğine de emin olabilirsiniz.

1. Modern Kanaviçe Gül Desenleri

Kanaviçe dendiği zaman gül desenini ihmal etmemelisiniz. Bu tekniğe yeni başlayan herkesin mutlaka yapması gerekir. Her havluda da çok şık duracaktır.

2. Havlu Desenleri ile Uyumlu Çalışmak

Eğer havlu üzerinde mevcut bir desen bulunuyorsa, kanaviçe çalışmanız için referans olarak alabilirsiniz. İki motifin birbirine benzemesi ile çok şık bir havlu elde edilecektir. Eğer havlu üzerinde farklı renkler varsa, renk benzerliği de oluşturabilirsiniz.

3. Tekrar Eden Modern Motifler

Havlu üzerinde modern bir işleme yapmak için birbirini takip eden motifler yapabilirsiniz. Beğendiğiniz bir motifi havlunun iki kenarında denemeyi ihmal etmeyin. Aynı zamanda iki yüz üzerinde de uygulanabilir.

4. Farklı Kanaviçe Motifleri Bir Arada

Beğendiğiniz birçok motifi hem öğrenmek adına hem de farklı bir havlu elde etmek için bir arada kullanabilirsiniz. Tek renk ve desensiz havlular için idealdir.

Kanaviçe havlu modelleri ile sevdiklerinizi mutlu edebilir ve banyolarınızı daha şık hale getirebilirsiniz. Ev tekstili ürünlerinde nostaljiyi sevenler için kanaviçe tekniğini tercih etmek en doğrusu olacaktır. Teknik hakkında yeterli bilgiye sahip olduktan sonra malzemeleri temin etmekle başlayın. Daha sonra her havlu modelinde deneyin ve ev tekstili ürünlerinize güzellik katın. Siz de denedikçe kanaviçenin keyfine varabilir ve boş zamanlarınızı güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.