Bizimle iletişime geçin

Bayan Örgü Modelleri

Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri

blank

Havlu kenarına işlenebilecek iğne oyası modelleri ve diğer işlemelerde belirli motifler trendleri oluşturuyor. Bunlardan birisi de kalp motifleri olarak kabul edilmektedir. İşlenen her havluya yakışacak ve yapımı da oldukça basit olan kalp motifleri ile havlu kenarlarını daha modern hale getirebilirsiniz. Sadece kenarına değil, havlu üzerine de kalp motifler işlemek mümkün. Farklı kalınlık ve renklerdeki ipleri temin etmekle başlayın. Bu örnekler sayesinde daha önce hiç işleme yapmadıysanız bile kolayca öğrenebileceğinize emin olabilirsiniz. Eski geleneklerimizden birisi olan oya modelleri işleme uygulamaları, kalp motifler ile günümüzde de devam ediyor. Daha eğlenceli ve canlı bir hobi etkinliği olarak evdeki her havluya uygulanabilecek detaylar içeriyor. Banyo dekorasyonlarına da canlılık katacak olan kalp motiflerini çocuklar ve genç kızlar da çok sevecektir. Sevdiklerinize bu tarz ürünler hazırlayabilir ve özel günlerde hediyeler sunabilirsiniz. Kalp motifleri ile öğrenmeye başlayanlar, işleme konusunda kendilerini daha kısa sürede geliştirmiş olacaktır. Kalp motifi çalışmanın zor olduğunu düşünenler de daha ilk denemesinde aslında ne kadar kolay olduğunu fark edecektir. Kalp motifini tek başına kullanmak istemeyenler için de örnekler arasında farklı işlemelerin olduğunu söyleyebiliriz. Kalp motifinin kullanımını siz de çok sevecek ve evinizde yer alan tüm havluları değiştirmek isteyeceksiniz. Çocuklarınız için de bu tür ürünleri hazırlamalısınız. Özellikle daha keyifli bir banyo saati yaşamaları için havlularını süslemeniz çok etkili olacaktır. Tüm sevdikleriniz için de kalp motiflerinin yer aldığı havlu ürünleri hazırlayabilirsiniz. Yeni evlenen çiftlere hediye olarak takımlar oluşturabilirsiniz. Alternatif konusunda yaratıcılığınız size yardımcı olacaktır.

1. Kalp ve Çiçek Birlikteliği

blank

Havlu kenarında kalp motifi olursa, çiçekler de ihmal edilmemeli. Birlikte oldukça uyumlu duracak bu iki oya modelini en sade havlularınızı hareketlendirmek için uygulayın. Daha farklı motiflerle de kalp desenlerini uygulayabilirsiniz.

2. Örnek İçin Bir Detay

blank

Kalp ve çiçek oya modellerini bir arada kullanmak isteyenler için bu görsel detay anlamında iyi bir örnek olacaktır. Bakılarak uygulanması önerilir. Yeni öğrenenlere de fayda sağlayacak bir örnektir.

3. Kalplerin Yönleri Değişsin

blank

Dikey şekilde işlemeye alışkın olduğunuzu biliyoruz. İsterseniz bu kez bir değişiklik yapın ve kalp motiflerini yatay olacak şekilde devam ettirin. Daha kısa sürede havlularınızı ya da tülbentlerinizi tamamlayabilirsiniz.

4. Aynı Renklerle Kompozisyon Kurun

blank

Eğer ürün üzerinde bir desen mevcut ise, siz de oya modelindeki kalpleri bu desenin renkleri ile hazırlayarak modern bir kompozisyon oluşturun. Renkleri itibariyle uyumlu bir ürün elde edeceksiniz.

5. Kalp ile Uyumlu Olacak Diğer Motifler

blank

Klasik kalp oya modellerini işledikten sonra daha fazla detay görmek istiyorsanız, çiçek ve kelebek desenleri ile de süslemeye devam edebilirsiniz. Çocuklar için bornozlara da işlenebilir.

6. Beyaz Kalpleri Vurgulayın

blank

Daha kalın geçişler ile yaptığınız işleme üzerinde kalp desenini vurgulayabilirsiniz. Farklı şekilde de tasarlayabileceğiniz modern bir örnek. Renk konusunda da istediğiniz tercihi yapabilirsiniz.

7. Hareketli Desenler Oluşturun

blank

Bir altta ve bir üstte kalacak şekilde örnekteki gibi işleyerek kalp motiflerinize hareketlilik kazandırabilirsiniz. Ürününüz de sıradanlıktan kurtulacaktır. Masa örtüleri ve tülbentlerde de denemelisiniz.

8. Tekrar Eden Desenlerle Başlayın

blank

Henüz yeni başlayanlar için kalp modellerinin kolaylıkla uygulanabileceği bir örnek. Tekrar eden motifler ile eliniz kalp işlemeye daha çabuk alışacaktır. Kısa sürede öğrenmek isteyenlere hitap eden bir çalışmadır.

9. Kalp Motifinin Dantel ile Yorumlanması

blank

Dantel oya üzerinde kalp deseninin ne kadar farklı işlenebileceğine dair iyi bir örnek. Görseldeki örnekle perde tasarımı dahi yapılabilir. Klasik ve modern işlemelerin bir arada olabileceğini göreceksiniz.

10. Havlu Üzerine İşleme

blank

Simetrik olacak şekilde kalpli motifleri havlu kenarına işlemekle birlikte, üzerine de işleyebileceğinize dair güzel bir örnek. Üzerine işlediğiniz ürünlerle takım oluşturabilirsiniz.

11. Kalplerle Oluşturulan Kompozisyonlar

blank

Kalp motiflerini bir araya getirerek kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Daha kısa sürede birçok ürünü tamamlamanıza yarayacaktır. Kompozisyonu hareketlendirmek için başka motifler de ekleyin.

12. Dantel Kalpler Bir Arada

blank

Hazır olarak oya modeli işlerken, düzenli aralıklarla ekleyeceğiniz kalp motifleri aynı zamanda modeli bir arada tutmaya yarayacaktır. Böyle bir örneği istediğiniz ürünün kenarlarına kolayca işleyebilirsiniz.

13. Kalp Motifi İçin Farklı Alternatifler

blank

Sadece kalp tasarımı yapmak istemiyorsanız, diğer havlularınız için de uyumlu duracak bu tarz modeller tercih edebilirsiniz. Kendisini geliştirmek isteyenlere uygun bir örnek.

Oya modelleri içerisinde kalp motifleri çok sık tercih edilmektedir. Bu nedenle yeni başlayanlar dahil olmak üzere herkes kalp motiflerini yapmayı öğrenmek ister. Bu motiflere öncelik vermek, el alışkanlığı açısından da fayda sağlar. Kalp motifleri ile süslenen her ürünün çok daha modern ve canlı görüneceğini siz de fark edeceksiniz. Boş zamanlarınızda size çok keyif verici bir hobi olarak görülecek olan bu çalışma ile hem havlu hem de tülbent gibi ürünlerinizi de süsleyebilirsiniz. Yeterli malzemeleri temin etmekle başlayın ve kalp motifleri yapmayı siz de bir an önce öğrenin. Hem kendinize hem de sevdiklerinize yaratıcılığınızı eklediğiniz ürünleri tasarlama zamanı. Kalp motifleri ile sayısız şekilde farklı ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Hayal gücünüz ve beğendiğiniz tasarımlar da size ilham verecektir. Renkli kalplerle başlayarak havlularınızı siz de keyifle tamamen yenileyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir