Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri

16.03.2017
18.729
Kalpli Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarına işlenebilecek iğne oyası modelleri ve diğer işlemelerde belirli motifler trendleri oluşturuyor. Bunlardan birisi de kalp motifleri olarak kabul edilmektedir. İşlenen her havluya yakışacak ve yapımı da oldukça basit olan kalp motifleri ile havlu kenarlarını daha modern hale getirebilirsiniz. Sadece kenarına değil, havlu üzerine de kalp motifler işlemek mümkün. Farklı kalınlık ve renklerdeki ipleri temin etmekle başlayın. Bu örnekler sayesinde daha önce hiç işleme yapmadıysanız bile kolayca öğrenebileceğinize emin olabilirsiniz. Eski geleneklerimizden birisi olan oya modelleri işleme uygulamaları, kalp motifler ile günümüzde de devam ediyor. Daha eğlenceli ve canlı bir hobi etkinliği olarak evdeki her havluya uygulanabilecek detaylar içeriyor. Banyo dekorasyonlarına da canlılık katacak olan kalp motiflerini çocuklar ve genç kızlar da çok sevecektir. Sevdiklerinize bu tarz ürünler hazırlayabilir ve özel günlerde hediyeler sunabilirsiniz. Kalp motifleri ile öğrenmeye başlayanlar, işleme konusunda kendilerini daha kısa sürede geliştirmiş olacaktır. Kalp motifi çalışmanın zor olduğunu düşünenler de daha ilk denemesinde aslında ne kadar kolay olduğunu fark edecektir. Kalp motifini tek başına kullanmak istemeyenler için de örnekler arasında farklı işlemelerin olduğunu söyleyebiliriz. Kalp motifinin kullanımını siz de çok sevecek ve evinizde yer alan tüm havluları değiştirmek isteyeceksiniz. Çocuklarınız için de bu tür ürünleri hazırlamalısınız. Özellikle daha keyifli bir banyo saati yaşamaları için havlularını süslemeniz çok etkili olacaktır. Tüm sevdikleriniz için de kalp motiflerinin yer aldığı havlu ürünleri hazırlayabilirsiniz. Yeni evlenen çiftlere hediye olarak takımlar oluşturabilirsiniz. Alternatif konusunda yaratıcılığınız size yardımcı olacaktır.

1. Kalp ve Çiçek Birlikteliği

Havlu kenarında kalp motifi olursa, çiçekler de ihmal edilmemeli. Birlikte oldukça uyumlu duracak bu iki oya modelini en sade havlularınızı hareketlendirmek için uygulayın. Daha farklı motiflerle de kalp desenlerini uygulayabilirsiniz.

2. Örnek İçin Bir Detay

Kalp ve çiçek oya modellerini bir arada kullanmak isteyenler için bu görsel detay anlamında iyi bir örnek olacaktır. Bakılarak uygulanması önerilir. Yeni öğrenenlere de fayda sağlayacak bir örnektir.

3. Kalplerin Yönleri Değişsin

Dikey şekilde işlemeye alışkın olduğunuzu biliyoruz. İsterseniz bu kez bir değişiklik yapın ve kalp motiflerini yatay olacak şekilde devam ettirin. Daha kısa sürede havlularınızı ya da tülbentlerinizi tamamlayabilirsiniz.

4. Aynı Renklerle Kompozisyon Kurun

Eğer ürün üzerinde bir desen mevcut ise, siz de oya modelindeki kalpleri bu desenin renkleri ile hazırlayarak modern bir kompozisyon oluşturun. Renkleri itibariyle uyumlu bir ürün elde edeceksiniz.

geri1 of 6
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image