En Kolay Adımlarla Keçeden Çiçek Yapımı Örnekleri

Farklı malzemeler ile yapılan süsleme ürünlerinde en çok çiçek yapımı tercih edilir. Dekorasyonda, ürün süslemesinde, duvar süslemelerinde, kıyafetlerde ve hediyelik eşyalarda da sıklıkla kullanılır. Kağıt malzemeden yapılan çiçekler hem pratik hem de kolay adımlarla uygulanabilir. Keçe malzemesinden yapılan çiçek modelleri de çok görülür. Bu modeller ile süslenen birçok ürünün satışından kazanç elde edenler, sadece hobi amacıyla yapanlar ve hediye etmek için tasarlayanlar bulunmaktadır. El işi derslerinde öğrencilere de yaptırılan bir uygulama olarak, keçe malzemesinin esnekliğinden ve rahat kullanımından faydalanılmaktadır. Siz de gerekli malzemeleri temin ettikten sonra dilediğiniz gibi çiçekler yapabilirsiniz. Tasarlayacağınız çiçekler konusunda size bu örnekler de çok fayda sağlayacaktır. İyice öğrendikten sonra yaratıcılığınızı kullanarak daha güzel çiçekler yapmayı mutlaka deneyin. Eğlenceli ve verimli bir iş olarak keçeden çiçek yapımı konusunda herkes güzel işler ortaya çıkaracaktır. Çünkü malzeme yapısı nedeniyle kullanıma çok uygundur ve kesim konusunda problem yaratmaz. Keçeden çiçek yapma konusunda yeni başlayanlar için adım adım öğrenmelerini sağlayacak olan bu görseller ile kısa sürede işin uzmanı olmak da mümkün. Yapılan her tasarımı istediğiniz yerde kullanabilir hatta farklı kişilerle de tasarım konusunda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Yeter ki vazgeçmeyin ve hayal gücünüzün sınırlarını en güzel çiçek desenleri için kullanın.

1. Üst Üste Yapıştırma Mantığı

Keçeden Çiçek Yapımı

Kağıttan çiçek yapmakla aynı mantığı taşıyan bu örnekteki gibi, keçe malzemesini görseldeki şekillere göre kestikten sonra üst üste gelecek şekilde yapıştırın. Büyük ve gösterişli bir çiçek modeli ortaya çıkacaktır.

2. Keçeden Ev Tekstili Aksesuarı Tasarlama

Keçeden Çiçek Yapımı

Evinizdeki yastık, pike, örtü ve buna benzer ev tekstili ürünlerinizin süslenmesi gerektiğini düşünüyorsanız, yumuşak dokusu sayesinde keçe malzemesini tercih edebilirsiniz. Keçeden yapacağınız çiçekleri dikmek de kolay olacaktır.

Keçeden yapacağınız en güzel ve modern çiçek modellerini nasıl kullanacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz. Çocuk ve genç odalarının duvarlarını süsleyebilir ya da yemek masanızda dekoratif amaçlarla kullanılabilir. Hediye paketinin yanına yapıştırmak, mobilyaların üzerine işlemek, kıyafet ve aksesuarları detaylandırmak gibi fikirler de en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Keçe malzemesinin doğal ve canlı görünümü sayesinde, nerede kullanırsanız kullanın göze çok şık ve modern gelecektir. Artık düğün davetiyelerinde ve çanta gibi ürünlerde bile kullanılan bu malzeme, maliyet açısından da çok uygundur ve tasarlayacağınız her ürünle birlikte size ekonomik çözümler sağlayacaktır.