Kendin Yap Takı Kutusu

Takılar kadınların güzelliğini tamamlayan en etkili aksesuar arasında yer almaktadır. Sizde takılarınızı düzenli bir şekilde saklamak ve gerektiğinde rahatlıkla aralarından seçim yapabilmek için kendinize en uygun takısı kutusunu hazırlamaya ne dersiniz? Evinizde kendi başınıza yapabileceğiniz takı kutusu sayesinde sizde gereksinimlerinize göre takılarınızı düzenleme şansını elde edebilirsiniz. Takı kutusu yapımı için gösterdiğimiz adımları izlemeniz fazlasıyla yeterli olacaktır. Yapacağınız takı kutusu sayesinde evinizde dağınık bir şekilde duran takılarınızı bir araya toplama şansına da sahip olacaksınız. Takı kutusunun sevdiğiniz insanlara verebileceğiniz harika bir hediye olduğunu da unutmamalısınız. Sevdiklerinizi mutlu edebilme adına onlara çok özel bir armağan vermek istediğinizde, el emeğinizle yapmış olduğunuz takı kutusu çok anlamlı ve hoş bir hediye olacaktır.

El becerinize biraz olsun güveniyorsanız sizde daha fazla zaman kaybetmeden ilk adımı atmalı ve ortaya takı kutusu gibi hem dekoratif hem de kullanışlı ürünler çıkarmalısınız. Kendin yap takı kutusu için ihtiyacınız olan malzemeler de oldukça basit. Öncelikle istediğiniz büyüklükte bir karton kutu bularak işe başlamalısınız. Yaptığınız alışverişlerden arta kalan kutuları değerlendirebilirsiniz. İkinci ihtiyacınız ise zevkinize hitap eden bir kumaş. Tutkal, makas ve takı kutusu süslemek için kullanacağınız aksesuarları da temin ettiğinizde takı kutusu yapımına başlayabilirsiniz. Görsellerimizi inceleyerek takı kutusu yapımında takip etmeniz gereken yolu öğrenebilirsiniz.

1-Muhteşem Bir Takı Kutusu

kendin-yap-taki-kutusu-1

Takılarınızı istediğiniz zaman koyduğunuz yerde bulamamaktan şikayetçiyseniz ya da hepsi bir arada karmakarışık bir şekilde duruyorsa ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız hemen bir takı kutusu temin etmelisiniz. Piyasada pek çok takı kutusu bulunmakta. Ancak bu kutular zevkinize hitap etmiyorsa ya da ihtiyacınızı karşılayacak niteliklere sahip değilse sizde böyle harika bir takı kutusu yapabilirsiniz.

2-Karton Kutuyu Şekillendirin

kendin-yap-taki-kutusu-2

İstediğiniz ebatta bir karton kutuyu şekillendirmekle işe başlayın. Takı kutunuzun bir çekmecesi olacağı için görselimizdeki gösterildiği şekilde çekmecenin gireceği yeri kesin.

3-Çekmeceyi Hazırlayın

kendin-yap-taki-kutusu-3

Çekmecenin gireceği bölümü hazırladıktan sonra buraya uygun ebatta bir çekmeceyi yine karton kullanarak hazırlayın.

4-Gözlü Bir Bölme Yapın

kendin-yap-taki-kutusu-4

Takılarınızın aynı bölme içinde ama farklı gözlerde durmasını istiyorsanız yine çekmece şeklinde ama kenarları daha alçak bir bölme hazırlayın. Bu bölmenin zeminini kumaşla kaplayın. Bölmenin gözlerini yapmak için iki dar uzun karton parçayı kumaşla kaplayın.

5-Bölmeyi Tamamlayın

kendin-yap-taki-kutusu-5

Hazırladığınız bölmenin dış kısmını farklı bir kumaşla kapladıktan sonra gözleri ayırmak için yaptığınız kartonları görselimizdeki gibi bölmenin içine yerleştirip tutkalla yapıştırın.

6-Çekmeceyi Kumaşla Kaplayın

kendin-yap-taki-kutusu-6

Çekmecenin içini ve dışını farklı kumaşlar kullanarak kaplayın. Çekmece kulpu olarak kullanmak istediğiniz bir aksesuarı da tutkalla çekmecenin dışına yapıştırın.

7-Takı Kutunuz Kullanıma Hazır

kendin-yap-taki-kutusu-7

Onca zahmetten sonra takı kutunuz nihayet kullanıma hazır. Daha şık görünmesini sağlamak için kutunun kapağına kumaşla aynı renk tonlarında bir püskülle süsleyebilirsiniz.

Karton bir kutu ve biraz kumaşla ortaya böyle bir sonuç çıkmasını oldukça şaşırtıcı bulmuş olabilirsiniz. Kendin yap projeleri zaten hep şaşırtıcı ve muhteşem ürünler ortaya çıkmasını sağlıyor. El becerinize güveniyorsanız ve zamanınız da varsa bu takı kutusu gibi pek çok projeyi hayata geçirebilirsiniz.