Kızlar için 40 Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Bugün size bu harika genç odalarını göstermeye karar verdik. Bu yüzden de size oldukça davetkar olan ve harika görünün 55 genç kız odasının resimlerini toparladık, bu resimlerin ilham verici özelliklerinden bahsetmeyi de unutmayalım tabi. Çocuğunuz büyümeye başladıkça eski çocuk odasındaki araba, oyuncak, uçak, bebek gibi çocukça elementler artık eskisi kadar iş görmemeye başlayacaktır. Aynı çocuğunuzun büyümesi gibi, odasının da onda gerçekleşen değişiklikleri yansıtması, taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi gerekir. Çocuğunuzun ihtiyaçlarını ve ilgilerini yansıtmasının dışında bu odanın ders çalışmak, ödev yapmak, dinlenmek ve arkadaşlarıyla vakit geçirip sosyalleşmek için de uygun ve kullanışlı bir alan olması gerekir. İşte çocuğunuz için mükemmel genç odasını oluşturmanızda size yardımcı olacak dekorasyon fikirleri.

kizlar-icin-55-genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-1

Odaklanmanıza yardımcı olması ve detaylara inmenizi kolaylaştırması açısından genç kızınızın odası için bir tema belirlemeyi de tercih edebilirsiniz. Hobiler ve spor aktiviteleri, ünlüler, rock starlar, arabalar, şekiller vs birçok genç tarafından tercih edilen temalar arasındadır. Seçeceğiniz temanın dışında duvarda kullanacağınız renklerin parlak ve ilham verici olmasına da özen göstermelisiniz. Çizgiler, kareler ve duvar resimleri de yine duvarlarda oldukça güzel bir görüntü oluşturan detaylardan.

Mobilyalara çok fazla para yatırmak yerine basit ve zarif genç odası mobilyaları tercih etmek her zaman tavsiye edilir. Basit bir yatak tercih edin(ya da ranza), kullanışlı bir masa, gardrop ve komodin ekleyin. Eğer odada fazladan boş alan varsa, oturmak için ayrı bir alan da oluşturabilirsiniz. Alçak tekli koltuklar ya da büyük koltuklar renkli minderlerle süslendiğinde, bir de kahve masası eklerseniz bütün ihtiyaçları karşılayacaktır.

Düşük fiyata sahip eğlenceli şeyler eklemeyi de unutmayın örneğin farklı renklerde armut koltuklar, parlak renkli yatak örtüleri, değişik görünümlü lambalar, çekici raflar ya da kitaplıklar, hareketli perdeler, fotoğraf çerçeveleri vb. Alternatif olarak dekorasyonu hareketlendirmek için dekorasyona aykırı materyaller de tercih edebilirsiniz örneğin bir gitar, golf sopası, kaykay, eski posterler, farklı bitkiler vb. Ayrıca parlak renklerde bir kilim kullanarak zemini hareketlendirmeyi de unutmayın, genel olarak dekoru ne kadar değiştirebileceğini şaşıracaksınız.