Küçük Banyonuzda Ekstra Alan Oluşturmanın 10 Yolu

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma

Depo alanı oluşturmak küçük alanlar için bir lükstür ve bunun en doğru olduğu alan ise banyodur. Banyoda çok fazla şekilsiz alan vardır -makyaj malzemeleri, jiletler, saç fırçaları, tuvalet kağıtları- banyoda bulundurmak zorunda olduğunuz malzemelerdir, fakat banyoda bütün bu malzemeleri koyabileceğiniz kadar alanı nasıl bulacaksınız? Eğer banyodaki malzemeleriniz kontrolden çıktıysa, belki de sizin için toparladığımız bu 10 yolla banyonuzda biraz daha alan oluşturmanın vakti gelmiştir.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-1

1- Her gün kullandığınız malzemelerinize kolayca ulaşabilmek için lavabonun üzerine bir raf yerleştirin.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-2

2-Tuvaletinizin üst kısmındaki alanı boş bırakmayın. Burası bir dolap, birkaç raf ya da okumak için birkaç malzeme bulundurmak için harika bir alandır.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-3

3-Baharat raflarını duvarınıza yerleştirip, makyaj malzemelerinizi burada bulundurabilirsiniz.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-4

4-Havlularınız için askılığı koymaya yeriniz yok mu? Havlu askılıklarınızı kapının arkasına yerleştirebilirsiniz.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-5

5-Okurlarımızdan birinin yaptığı gibi, kapınızın üst kısmına bir raf ekleyebilirsiniz.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-6

6-Saç kurutma makinenizi dolap kapağının iç kısmına asmak size hem alan hem de zaman kazandırır çünkü erişim sağlamanız daha kolay olacaktır. Bu saç kurutma makinesi kurutucusunu 7.99$’a bulabilirsiniz. Yine bunun gibi hem stil malzemelerinizi hem de saç fırçanızı asabileceğiniz askılıklar mevcut. Ya da aynı şekilde dergilerinizi yerleştirebileceğiniz bir askıyı dolabın iç kısmına yerleştirebilirsiniz.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-7

7-Dolabınızın içine yerleştireceğiniz sepetler alanınızı maksimuma çıkarmanızı sağlayacaktır… Ayrıca bu sayede küçük malzemeleri derli toplu tutar, erişiminizi kolaylaştırırsınız.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-8

8-Ya da şunu deneyebilirsiniz: dolaplarınızın içine dönen platformlar yerleştirip, küçük malzemelerinizi daha rahat depolayabilirsiniz.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-9

9-Eğer lavabonuzun altı boşsa ve dolabınız duvara monte edilen tiplerdense, söz konusu olan bir dolap mevcut değilse de, sizin için hala umut var. Ikea’nın tasarladığı RAGRUND raflar, duvara monteli lavabonuz ya da lavabonuzun alt kısmında uzanan borulara da uyabilecek şekilde tasarlandı. Ve eğer bu raflar sizin banyonuzun stiline uygun değilse, yine lavabonuzun altında kullanmak için bu tarz raflar kullanabilirsiniz.

kucuk-banyoda-ekstra-alan-olusturma-10

10-Dar bir dolaba neler sığdırabileceğinizi bilseni gerçekten şaşırırdınız. Bu banyo dolabı diğer dar dolapların canına okuyacaktır çünkü bu dolap, çekmecelere sahip yani bir şeye ihtiyacınız olduğunda bütün dolabı yerinden oynatmanız gerekmiyor. Buna benzer bir tasarımı yıllarca kullandım – taşındığım birkaç apartman boyunca benimle birlikte her zaman tuvaletin yanında durdu. Bu tarz bir dolabı 119$’a Amazon’dan edinebilirsiniz.