Tülbent Yazma Kenarına Yapılmış İğne Oyası Modelleri

Tülbent kenarlarının oya modelleri ile işlenmesi, asla eskimeyecek geleneklerimizden birisi olarak kabul edilir. Yıllardan beri kadınlarımızın el emeği ile hazırladığı tülbent kenarı oya modellerinde çok farklı ürünlere rastlamak mümkün. Çeyiz sandıklarını süsleyen, şal olarak dahi kullanılabilen işlemeli tülbentler için bu örnekler de çok faydalı olacaktır. Özellikle yeni başlayanlar için öğrenme açısından kolaylık oluşturacak örnekler olduğunu söylemek mümkün. Tülbent yazma kenarı için oya modelleri arayanlar, bu örnekleri denedikten sonra değiştirerek de uygulayabilir.

Oya modeli üretmek tamamen yaratıcılığa kalmış bir durum. Hobi olarak başlayan birçok kadın, yaptığı farklı ve modern tülbent işlemeleri sayesinde gelir elde etmektedir. Bu işi kazanç elde etmek için değerlendirmek isteyenler de, mutlaka farklı modelleri keşfetmeli ve uygulamalıdır. İsteyen herkesin kolaylıkla öğrenebileceği oya işlemeleri, her tülbent için kolaylıkla yapılabilir. Desen desen ve renk renk temin edilecek tülbentlere hareketlilik kazandıracaktır. Tülbent yazma kenarı için yapılabilecek oya modelleri bu sene daha çok boncuk ve püskül gibi farklı malzemelerin de kullanımı ile tercih ediliyor. Desenli tülbentlerin üzerindeki renkleri kullanarak daha uyumlu ürünler de elde edilebilmektedir. Oya modellerini öğrendikçe her kadın daha farklı ürünler yaratmak adına işlemelerini ilerletiyor.

1. Farklı Modelleri Bir Arada Deneyin

Tülbent Yazma Kenarına Yapılmış İğne Oyası Modelleri

Tülbentlerin kenarına oya modellerini işlerken, boncuk ürünleri ile zenginleştirin. Farklı farklı birçok modeli birlikte uygulayabilirsiniz.

2. Çiçek Motiflerini Değiştirin

Tülbent Yazma Kenarına Yapılmış İğne Oyası Modelleri

Klasik oya modellerini değiştirerek uygulayabilirsiniz. Özellikle çiçek motifleri üzerinde uygulama yapmak daha kolay ve pratik olacaktır.

3. Tülbent ile Uyumlu Renkler

Tülbent Yazma Kenarına Yapılmış İğne Oyası Modelleri

Tülbent üzerindeki renklere göre ipleri seçebilir ve ürünün daha uyumlu bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Annelerimizden bizlere kalacak bu güzel geleneği herkes kolaylıkla öğrenebilir ve kendi tülbentlerini kolaylıkla işleyebilir. Oya modellerinde en farklı örnekleri keşfederek başlayabilir ve özgün ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı renklerdeki ipleri temin etmekle başlayın ve zamanla örnekler üzerinden denemeler yaparak kendi modellerinizi oluşturun. İsterseniz sevdiklerinize hediye etmek için de tülbent kenarına oya modelleri işlemesi yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanarak bu keyifli hobiyi çok daha ileri seviyelere getirebilirsiniz.