En Popüler Bebek Örgü Hırka Modelleri

Hiç şüphe yok ki bebekler ailelerinin en kıymetli varlıklarıdır. Özellikle anneler bebeklerinin bakımı konusunda ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çabalarlar. Tabii ki bebeklerini en iyi şekilde giydirmekte bu bakımın içerisinde yer alıyor. Piyasada bebekler için üretilen pek çok kıyafet bulunmakta. Ancak çoğu anne küçük çocukları için kendi el emekleri ile kıyafetler hazırlamayı arzu ediyor. Bu sayede hem kimsede olmayan farklı modeller elde etmiş hem de çocuklarına olan sevgilerini göstermiş oluyorlar. El emeği ile hazırlanan kıyafetler arasında iplerle örgü örülerek yapılmış kıyafetler ön sıralarda yer alıyor. Örgü ile kazaklar, bereler, eldivenler, hırkalar, patikler hatta pantolon ve mont bile hazırlamak mümkün. Hırkalar bu örgü çeşitleri arasında kullanışlı olmaları sayesinde öne çıkan modeller.

bebek-orgu-hirka-modelleri

Eğer sizde içinde bulunduğumuz kış aylarında bebeğinizi soğuk havalardan korumak ve onun aynı zamanda şık görünmesini sağlamak istiyorsanız bu hiçte sandığınız kadar zor değil. Biraz olsun örgü örmeyi biliyorsanız vaktinizin bir kısmını bu işe ayırmanız ve çaba göstermeniz yeterli olacaktır. İlk başlarda örgü örmek sizi zorlasa bile kısa süre içinde alıştığınızı fark edeceksiniz. Ortaya çıkardığınız hırka modeli sayesinde etrafınızdakilerin takdirini kazandığınız gibi çocuğunuzun da mutlu olmasını sağlayacaksınız. Bunları sağlamak içinse yapmanız gereken tek şey sizler için seçtiğimiz hırka modellerinden oluşan galerimizi incelemek. Bebeğinize uygun olan modeli seçtikten sonra gerekli ip ve şişleri satın alarak hemen örgü örmeye başlayabilirsiniz. Ortaya çıkan sonucu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız!

1-Kapşonlu Hırka

bebek-orgu-hirka-modelleri-1

Soğuk kış günlerinde bebeğinizi tam anlamıyla koruyacak bir hırka modeli arıyorsanız bu hırka tam da bebeğinize göre. Kalın bir ip kullanarak örebileceğiniz bu hırka kapşonu sayesinde bebeğinizi sıcacık tutacaktır. Hırkayı daha göz alıcı bir hale getirmek için iri ve renkli düğmeler kullanmayı tercih edebilirsiniz.

2-Mor Hırka

bebek-orgu-hirka-modelleri-2

Küçük kızınızı mutluluktan havalara uçurmak istiyorsanız hemen bu hırkayı örmeye başlamalısınız. Örülüşü oldukça basit olan bu hırkayı çiçek desenli düğmeler ile süsleyebilirsiniz.

3-Düğme Detaylı Hırka

bebek-orgu-hirka-modelleri-3

Örgü modeli ve kapşonuyla son derece göz alıcı olan bu hırka soğuk havalar için çok ideal. Hırkanın şıklığını daha da arttırmak için zıt renklerde düğmeler kullanmanız yeterli olacaktır.

4-Çiçekli Hırka

bebek-orgu-hirka-modelleri-4

İşte minik kız çocuklarının bayılacakları bir hırka modeli. Hırkanın renginin yanı sıra üzerindeki çiçek desenleri de cazibesine cazibe katıyor. Birkaç küçük düğme ile süslediğinizde tüm dikkatler bu hırkanın üzerine çevrilecek. Bizden söylemesi!

5-Lila Hırka

bebek-orgu-hirka-modelleri-5

Bebeğiniz için çok özel bir hırka modeli hazırlamayı arzu ediyorsanız bu görselimizden faydalanabilirsiniz. Hırkayla aynı renk ve desenlerde hazırlayacağınız bere sayesinde bebeğinizi son derece şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi görsellerimiz farklı zevklere hitap eden değişik hırka modelleri içeriyor. Sizde bir an önce kendi zevkinize uygun bir hırkayı örmeye başlamak için ilk adımı atmalısınız.