Küçük Banyolar İçin Boya Fikirleri

Banyolar evlerimizin en küçük odalarıdır ve zaman zaman dolaplardan bile daha küçük olabilirler. Banyonuzun büyüklüğü yalnızca odanın büyüklüğünden değil aynı zamanda pencere olup olmamasından da etkilenir. Eğer ışıklandırmanız yeterliyse, koyu renkler tercih edebilirsiniz. Banyonuzu dekore etmekte ilk adımınız odanın ışıklandırmasının alan için ideal olması olmalıdır, sonrasında bir renk tercihi yapılmalıdır. Banyonuz için doğru ışıklandırma çok daha fazla renk seçeneğine sahip olmanızı sağlayabilir ve yanlış renkleri de anında elemenizi sağlayabilir.

Sizin için altı mükemmel banyo rengi seçeneğini derledik. Rahatlatıcı bir etki için aşağıdan sıcak ya da soğuk olan renklerden tercihinizi yapabilirsiniz. Bu renklerin her biri küçük bir alan düşünülerek seçilmiştir.

Küçük bir banyo ve zor bir renk mi? Evet! Bu işe yarayabilir. Bu harika ve derin Behr’in Eski Kadife rengi sakin bir odada parıldayacaktır ve boyutu önemsiz hale getirecektir. Bu odalar biraz dramayı gerektiren yerlerdir, o yüzden şüphe duymayın!

Eğer doğru ışıklandırmanız varsa yine küçük banyonuz için de derin bir renk tercih edebilirsiniz. Doğru ışıklandırma demek yoğun bir doğal ışıklandırma da olabilir ya da stratejik olarak yerleştirilmiş lambalar ve ayna anlamına da gelebilir. Banyonuzun boyutunun maceracı renkler seçmenizi engellemesine izin vermeyin. Bu yüzden renkleri seçerken örneklendirme önemlidir.

Küçük banyolar için renk favorilerinden biri de spa mavisidir. Açık mavinin ferah havası duvarlarınızı canlandırabilir. Aqua-Sphere boyası küçük banyonuzun aydınlanmasını sağlayabilir. Parlak metal aksesuarlar ekleyebilir, tamamen beyaz havlular kullanabilir ve görünümü tamamlayabilirsiniz. Eğer küçük bir banyoyu açık renkte mavi ya da yeşile boyuyorsanız, tavanı da hesaba katmalısınız. Yine açık renklerde boyanan bir tavan ile banyonuz limitsiz görünebilir.

Nötr bej ve boz kahverengi gibi doğal renkler küçük banyolar için harika tercihlerdir. Basit bir arka renk oluşturarak limitsiz aksesuar seçeneğine sahip olabilirsiniz. Neutral Ground renginin sıcaklığıyla tatlı bir dengeye sahip olabilir, biraz beyaz ve gümüş renklerini kullanarak banyonuzu mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Soğuk ve sıcak renkler arasında bir denge oluşturmak da küçük banyonuzun daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Gray rengi yine şu an piyasada bulunan griler arasında en popüler olanlarından biri. Gri ile bej rengi arasındaki çizgide olması bu rengi hem banyolar hem de yatak odası rengi için vazgeçilmez kılıyor. Bu renk boyalar rahatlatıcı özelliğe sahip çünkü hem sıcak hem de soğuk renklerin özelliklerini taşıyorlar. Gri, küçük banyolar için mükemmel bir renk olabilir fakat dengeyi bozmamak için sıcak bir gri tercih etmeli ve banyonuzdaki eşyaların çoğunluğunu soğuk bir beyaz ya da gümüş olarak tercih etmelisiniz. Toz pembe, mavi ya da yeşil perdeler ve beyaz banyo eşyaları banyonuzu büyüttüğü gibi aynı zamanda klasik bir görünüme sahip olmanızı da sağlayacaktır.

Pembeyi banyonuzda kullandığınız zaman diğer bütün pembe renkleri görünmez kılacak sadelikte. Hafif sakinleştirilmiş havası bu pembeye daha yetişkin bir hava veriyor ve banyonuzun duvarları için mükemmel bir seçenek olmasını sağlıyor. Penceresi olsun olmasın, pembe bütün banyolara daha geniş ve aydınlık bir hava verebilecek bir renk. Daha sofistike ve pahalı bir görünüm elde etmek için böyle yumuşak bir pembe rengi kahverengi ya da mercan renklerinde eşyalarla eşleştirebilirsiniz.

Bu renk, yeşilden emin olmayan kişiler için harika bir yeşil. Bu taşa benzer renk hem grinin hem de yeşilin tonlarını taşıyor ve bu sayede etiketleri ortadan kaldırıyor. Böyle havalı bir gri-yeşil renk küçük bir banyoya doğal bir hava katacak ve çok fazla parlamasını engelleyecektir. Ancien Marble birçok farklı renk ile süslenmiş bir misafir banyosu için harika bir tercih olacaktır çünkü renkler ne kadar canlı olursa olsun bu renk nötr kalarak dengeyi sağlayacaktır.