Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Eski Araba Lastiklerinden Saksılık Yapımı

13.02.2016
9.316
Eski Araba Lastiklerinden Saksılık Yapımı

Gün geçmiyor ki yaratıcı bir dekorasyon fikriyle karşılaşmayalım. Bunun son örneklerinden biri de eski araba lastikleri kullanılarak yapılan saksılıklar. Bu lastikleri özgün şeklini bozmadan kullanabileceğiniz gibi şekil vererek de kullanabilirsiniz. Daha estetik bir görünüm kazandırmak içinse lastiğin dışını boyayabilir ya da çeşitli malzemelerle kaplayabilirsiniz. Bu saksılıklar sizi ziyarete gelen misafirlerinizin beğenisini de mutlaka kazanacaktır.

1-Dev Saksılık

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-1

Biraz çaba göstererek hazırlayabileceğiniz böyle bir saksılık bahçenize tamamen başka bir hava katacaktır. Bu saksılığı hazırlamanız için ihtiyacınız olan malzemeler ise eski bir araba lastiği ve vinil filmden ibaret. Saksıyı hazırlamaya başlamadan önce lastiğin çevresindeki tozları ve kirleri iyice temizlemelisiniz. Ardından dış görüntüsünü süslemek için kendinden yapışkanla vinil filmlerle kaplamanız yeterli olacaktır.

2-Çiçek Saksılıklar

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-2

Lastikleri önce çiçek şeklinde çizmeniz ve sonrasında ise keserek şekil vermeniz görselimizdeki gibi saksılıkların ortaya çıkması için yeterli olacaktır. Biraz çaba göstermeniz sonuçta ortaya harika saksılıklar çıkmasını sağlayacaktır. Saksılıkları istediğiniz renge boyayabilir ve kendi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz.

geri1 of 4
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image