Bizimle iletişime geçin

Bahçe

Eski Araba Lastiklerinden Saksılık Yapımı

blank

Gün geçmiyor ki yaratıcı bir dekorasyon fikriyle karşılaşmayalım. Bunun son örneklerinden biri de eski araba lastikleri kullanılarak yapılan saksılıklar. Bu lastikleri özgün şeklini bozmadan kullanabileceğiniz gibi şekil vererek de kullanabilirsiniz. Daha estetik bir görünüm kazandırmak içinse lastiğin dışını boyayabilir ya da çeşitli malzemelerle kaplayabilirsiniz. Bu saksılıklar sizi ziyarete gelen misafirlerinizin beğenisini de mutlaka kazanacaktır.

1-Dev Saksılık

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-1

Biraz çaba göstererek hazırlayabileceğiniz böyle bir saksılık bahçenize tamamen başka bir hava katacaktır. Bu saksılığı hazırlamanız için ihtiyacınız olan malzemeler ise eski bir araba lastiği ve vinil filmden ibaret. Saksıyı hazırlamaya başlamadan önce lastiğin çevresindeki tozları ve kirleri iyice temizlemelisiniz. Ardından dış görüntüsünü süslemek için kendinden yapışkanla vinil filmlerle kaplamanız yeterli olacaktır.

2-Çiçek Saksılıklar

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-2

Lastikleri önce çiçek şeklinde çizmeniz ve sonrasında ise keserek şekil vermeniz görselimizdeki gibi saksılıkların ortaya çıkması için yeterli olacaktır. Biraz çaba göstermeniz sonuçta ortaya harika saksılıklar çıkmasını sağlayacaktır. Saksılıkları istediğiniz renge boyayabilir ve kendi zevkinize uygun hale getirebilirsiniz.

3-Çiçek Desenli Saksılıklar

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-3

Bahçenizi renklendirmek için sizde bu görselimizden ilham alabilirsiniz. Lastiklere bu şekli vererek dışını mavi çiçek desenli vinil filmle kaplamanız yeterli olacaktır.

4-Lastik Saksılık

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-4

Eski araba lastiğinizden ortaya bu derece güzel bir saksılık çıkabileceğini düşünebilir miydiniz? Biraz gayret göstererek bunu başarmanız mümkün.

5-Şirin ve Kullanışlı

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-5

Çiçeklerinizi koyabileceğiniz böyle bir saksılığınız olmasını istemez misiniz? Eğer cevabınız evetse hemen kolları sıvayıp eski araba lastiğinize şekil vermeye başlamalısınız.

6-Araba Lastiğinden Saksılık

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-6

Masrafsız bir şekilde son derece şık saksılıklarınız olmasını arzu etmez misiniz? Bunun için sizde pek çok kişi gibi eski araba lastiklerinden faydalanabilir ve ortaya neredeyse hiç masrafsız saksılıklar çıkmasını sağlayabilirsiniz.

7-Lastikten Saksılık Yapımı

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-7

Görsellerimizde gördüğünüz saksılıklara sahip olmak için izlemeniz gereken yolu merak ediyorsanız bu fotoğraf size fikir verecektir. İstediğiniz çiçek desenini lastiğinizin üzerine çizmeniz ve bıçakla bu şekli düzgün bir şekilde kesmeniz yeterli olacaktır.

8-Renkli Saksılıklar

eski-araba-lastiklerinden-saksilik-yapimi-8

Çiçeklerinizi ekmek için renkli saksılıklar kullanmanız bahçenize neşe katacaktır. Bu saksılıklar büyük ebatlarıyla umduğunuzdan da fazla çiçek alacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir