Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Milyonerler İçin 27 İlham Verici Fikir

blank

Milyoner olsaydınız neler yapardınız? Piyangoyu kazansanız hayatınız nasıl olurdu? Dünyayı mı dolaşırdınız? Çok pahalı bir yat ya da özel jet mi alırsınız? Peki ya kocaman bir malikane yaptırmaya ya da satın almaya ne dersiniz? Milyoner de olsanız, yuvam diyebileceğiniz bir yere ihtiyacınız olacaktır. Para her şeyi satın alamaz… ama hayatınıza stil ve zevk katacağı da bir gerçekte. Milyoner malikanenize ekleyebileceğiniz bu 27 sıradışı ve ilham verici fikri bulduk. Tabi ki bu lüksleri biraz indirgeyebilir ya da kendi evinizde kullanmak için farklı şekillerde ilham alabilirsiniz.

1-Doğanın içinde, sıcak yaz günlerinde duş alabileceğiniz bir yağmur duşu.

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri

Bu yağmur duşu, yağmur ormanlarını arka bahçenizde ziyaret etmenizi sağlayacak, büyük yapraklı ağaçlar ve bambular, taştan bir yol ve orman temalı aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

2-Bu kitaplık gizli bir odanın kapısı

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-1

Ortaçağa ait birçok romanda bahsi geçtiği gibi, gizli odalar ve gizli geçişler birçok evde bulunmaktaymış. Bugünlerde de ihtiyacınız olabilir tabi ki, bu kitaplık ve gizli odanız evinize özel bir element eklemiş olacak. Tabi dış dünyaya açılan gizli kapılar da kullanabilirsiniz o tarihi romanlarda bahsedildiği gibi.

3-Yatağınızın altındaki özel bir bölme sayesinde kitaplarınızı koyabileceğiniz gizli bir kütüphane

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-2

Bugünlerde herkesin “her şeyden uzaklaşabileceği” bir alana ihtiyacı var fakat hepimiz bu lükse sahip olabilecek kadar şanslı değiliz. Fiziksel ve zihinsel olarak her şeyden uzaklaşabileceğiniz, kitaplarla dolu gizli bir odanız olduğunu, bunun size vereceği mutluluğu hayal edin.

4-Dört tarafını kullanabileceğiniz ve yaratıcılığınızın sınırlandırılamadığı bir Lego odası

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-3

Artık milyoner olduğunuza göre, saat altıda kalkıp işe giden otobüsü yakalamak zorunda değilsiniz, aksine öldürecek çok fazla zamanınız var… Kendi lego şehrinizi yaratırken ne kadar çok fikir üretebileceğinizi bilseniz şaşırırsınız. Asıl problem çocukları Lego odanızdan nasıl uzak tutacaksınız? Tabi eğer çocukları olan bir milyonerseniz, onların da kendi lego odaları olmasını sağlayabilirsiniz.

5-Banyoda ya da yatak odasında romantik bir şömine

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-4

Belki de artık milyoner olduğunuz için romantizm ve doğru atmosferi yaratmak için daha fazla vaktiniz olabilir. Bu şömine sayesinde banyonuzda ya da yatak odanızda moda girmekte hiç zorlanmayacaksınız.

6-Verandası ve balkonu bulunan, arka bahçeniz için kocaman bir ağaç ev( hem yetişkinler hem de çocuklar için!)

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-5

Yeterli paraya sahipseniz, çocukluk hayallerinize de geri dönebilirsiniz. Harika gecelerde aileniz ve arkadaşlarınızla toplanmak için bu ağaç ev harika bir mekan.

7-Evin altından huzurla akan bir dere

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-6

Bir milyonerin evinde ve bu evin tasarımında olabildiğince çok yaratıcılığa ihtiyaç var. Cam zeminin altından akan bu dere evinize teklik eklerken, sizin özel evinizde de doğayla bağlantınız haline gelebilir.

8-Çok gizli yatak odası dolabındaki kaydırak bir kapalı havuza uzanıyor

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-7

Yatağınızdan kalktığınız gibi yuvarlanarak bir kaydırakla, yatak odanızın altında bulunan yüzme havuzuna gitmenin keyfini bir düşünsenize. Artık fit ve sağlıklı olmamak için bir bahaneniz yok.

9-Ev sineması olarak kullanabileceğiniz bir yüzme havuzu

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-8

Bu yüzme havuzunu kullanarak arkadaşlarınızla sinema keyfini evinizde yaşayabilirsiniz!

10-Kendi özel mini-golf sahanız

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-9

Bir milyoner de olsanız aktif olmanız gerekir. Bu mini golf sahası sayesinde hem fit kalabileceksiniz hem de arka bahçenizdeki temiz havanın keyfini çıkaracaksınız.

11-Sonsuz ayakkabı, kıyafet ve daha fazla ayakkabı koleksiyonunuz için iki katlı devasa bir giysi odası

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-10

Derler ki kadınların asla yeterli ayakkabısı olmaz. Bu kesinlikle yanlış. Eğer zenginseniz, kadın da olsanız erkek de olsanız asla yeterli ayakkabınız ya da kıyafetiniz olmaz. Bu yüzden biz de size böyle bir giysi odası fikri sunduk.

12-Alandan tasarruf etmenizi sağlayacak misafir ranzaları

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-11

Peki, tamam.. belki kendi malikanenize sahip değilsiniz henüz ama o yolda ilerliyorsunuz. Bu sırada da gece yarısı partileri ve yatıya kalmalara devam etmek istiyorsunuz. 100 odalı malikanenize sahip olana kadar, bu misafir ranzalarıyla idare edebilirsiniz.

13-Yatıya kalan misafirlerinize adanmış, şömineli ve 50 inç projeksiyon ekranı olan kocaman bir oda

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-12

Harika partiler arkadaşlarla kaliteli zaman geçirmekten geçer, eğlencenin bitmesini kim ister ki? Arkadaşlarınızı kocaman bir projeksiyon ekranı olan bu odaya davet edin ve eğer yürüyemeyecek kadar uykuları gelirse, bırakın uyuya kalsınlar. Size sabah teşekkür ederler.

14-Çocuklar için kaydırak olarak kullanılabilen merdivenler

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-13

Çocuklar her zaman çocuktur. Eğer çocuklarınız için bir parkın eğlencesini evinize getirmek istiyorsanız sizi kimse durduramaz.

15-Karmakarışık, yer çekimine karşı gelen bir kedi eğlence sistemi

Cat furniture, Germany - Jan 2014

Kediniz her zaman sizinleydi, bir stüdyo dairede yaşasanız da bir malikaneniz olsa da. Bu yüzden malikanenizde dört ayaklı arkadaşınız için de eğlenceli bir şeyler düşünmeyi unutmayın.

16-Evin her bir odasında…

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-15

Şimdi arkadaşlarınızı yalnızca bir odaya kapatmayacak ya da dışarı bırakmayacaksınız, değil mi?

17-Yatağın bir ağaç evin içinde olduğu, ağaç ev temalı bir çocuk odası

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-16

Çocuklar yalnızca eğlenmek ister. Eğer paranız ve yaratıcılığınız varsa, limitiniz gökyüzüdür, peki başlangıç için evin içinde bir ağaç eve ne dersiniz?

18-Kullanışlı, tozu çeken süpürgelikler

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-17

Ohh! Kullanışlı ve pratik ev araç gereçleri! Evinizde bu kapaklı ve tozu çekebilen süpürgelikler varken, elektrikli süpürgenin gürültüsüne neden katlanasınız ki?

18-Yüzme havuzuna açılan mutfak duvarı

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-18

İyi bir tasarımın sırrı, iç mekanı ve dış mekanı birbirine bağlayabilme yetisinde gizlidir. Peki bunu yüzme havuzuna açılabilen duvarları olan bir mutfaktan daha iyi ne anlatabilir

20-Merdiven boşluğuna yapılmış bir tırmanma duvarı

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-19

Merdiven boşluğunuza yerleştireceğiniz bu tırmanma duvarıyle hem fit kalabilir hem de zaman öldürebilirsiniz. İşte bu iç mekanın kullanımı için gerçekten akıllıca ve yaratıcı bir çözüm.

21-Ofisiniz için alan kazandırıcı harika kitaplıklar

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-20

Bu harika ve alandan tasarruf etmenizi sağlayacak kitaplıklar ofisinize stil ve karakter ekleyecek, tabi en üst raftan kitap almak konusunda oldukça zorlanacaksınız!

22-Sessiz öğlenler için merdivenin altında küçük ve sıcak bir okuma köşesi

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-21

Belki de bu kadar büyük bir eve sahip olduğunuz için küçük ve sıcak bir alanın nasıl hissettirdiğini, ufacık bir alana kıvrılıp kitap okumanın nasıl güvende hissettirdiğini unutmuş olabilirsiniz. Peki merdivenin altındaki o küçük alanı rahat birkaç parça ile bir de pencere ekleyerek, hayal kurabileceğiniz ve zamanın nasıl akıp geçtiğini izleyebileceğiniz bir alan çevirmeye ne dersiniz?

23-Misafir odasının altında gizli depo alanları

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-22

Para hemen hemen her şeyi satın alabilir.. bu yüzden de eşyalarınızı bulunduracağınız ekstra depo alanlarına ihtiyacınız olacak. Gizli depo alanları sizin cevabınız olabilir.

24-Her misafire göstermek isteyeceğiniz, ajanların sahip olduğu türden, yerin altından fırlayan bir garaj

blank

 

Ağızları açık bırakacak bu asansörlü garaj misafirlerinizi heyecanlandıracak. Tabi böyle bir yerde Batman’in arabasının bir prototipini de bulundurabilirsiniz.

25-Ailecek geçirdiğiniz zamanı artıracak oyun odası & salon

milyonerler-icin-dekorasyon-fikirleri-24

Dünyadaki hiçbir şey çocuklarınızla geçirdiğiniz kaliteli zamanların yerini dolduramaz ve çocukların bayılacağı bu odun odası/salon karışımı bu fikir için harika.

26-Gizli, çocuk girişi olan gizli bir oyun odasına ne dersiniz?

blank

Çocuğunuz saklambaçtan hoşlanıyor olabilir. Çocuklar için küçük bir girişe sahip olan bu gizli oda onların saklanması için harika olacaktır.

27- Sessiz bir gölet ve rahat bir hamak

blank

Amacınız ister meditasyon olsun, ister rahatlamak, ister yeni bir iş planı üzerinde düşünün isterseniz de benliğinizle iletişime geçmek isteyin… burası bütün bunlar için harika bir mekan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir