Ev Düzenleme

Otobüsten Ev Yapımı

5.086
Otobüsten Ev Yapımı

Eski bir okul otobüsünden ev yapılabileceğini hayal etmek biraz zor. Ama bunu gerçekleştirenler olduğunu duyunca şaşıracaksınız. Dışarıdan bakıldığında adeta hurda gibi duran bir otobüsü oldukça emek harcayarak eve dönüştürmek mümkün. Üstelikte istediğiniz zaman istediğiniz yere götürebileceğiniz bir ev!

Emeğin Mucizesi

Amerikan filmlerinde görmeye alıştığımız okul otobüslerinden birinin içinin biraz çabayla ne hale dönüştüğünü bu görselimizde kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Evin Genel Görünümü

otobusten-ev-yapimi-1

Bu görselimizin sol tarafında otobüsün eski halini, sağ tarafında ise yeni halini görüyorsunuz. Otobüsün koltukları sökülerek yerlerine koltuk, masa, mutfak tezgahı gibi bir evin tüm ihtiyacı olan eşyalar monte edilmiş. Koridora ise renkli paspaslar serilerek ortama neşeli bir hava getirilmiş.

Evin Yapım Aşaması

otobusten-ev-yapimi-2

Evin yapım aşamasında yaşananlar, elektrik aksamlarının kurulması ve otobüs koltuklarının sökülmesi bu görselimizin konusunu oluşturuyor.

Yemek Masası

otobusten-ev-yapimi-3

İki kişilik bu yemek masasını ve sevimli koltukları kullanırken kendinizi bir kafeteryada oturur gibi hissedeceksiniz. Perdeler de masa gibi mavi tonlarda tercih edilmiş.

Evin İç Dizaynı

otobusten-ev-yapimi-4

Evin iç dekorasyonunda buzdolabından televizyona her şey düşünülmüş. Kitapları ve diğer dekoratif eşyaları koyabilecek bir dolap bile bulunuyor. Led ışıklandırmalar da ayrıca dikkat çekici.

Otobüsün Dış Görünümü

otobusten-ev-yapimi-5

İşte bu da otobüsün yani evin dış görünüm. Dışarıdan bakan kimse bu otobüsün içinde yaşanılabilecek bir ev olduğuna inanmaz.

Genel Görünüm

otobusten-ev-yapimi-6

Şirin ve son derece kullanışlı olan otobüs evin iç dekorasyonu insanın kendisini enerjik hissetmesini sağlıyor. Bu ev sayesinde kalacak yer sıkıntısı yaşamadan dilediğiniz her yere rahatlıkla gidebilir ve orada istediğiniz kadar kalabilmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Mutfak ve Banyo Tezgahı

otobusten-ev-yapimi-7

Mutfaksız ve banyosuz bir ev tabii ki düşünülemez. Bu ev biraz minik olduğu için bu tezgah hem mutfak hem banyo tezgahı görevi görüyor.

Yollara Düşelim

otobusten-ev-yapimi-8

Güneşi arkanıza alıp dilediğiniz an dilediğiniz yere gidebilme özgürlüğünü tatmak istemez misiniz? Eğer isterim diyorsanız sizde bir an önce kolları sıvayıp böyle bir otobüs ev yapmayı
düşünmelisiniz.

Banyo

otobusten-ev-yapimi-9

Klozeti ve duşuyla normal bir evin banyosundan pekte farkı bulunmayan bu banyonun tek farklılık gösteren tarafı biraz küçük oluşu. Duş perdesi ile banyoya biraz hareket katılmış.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Choose A Format
List
Image